Скандальне будівництво на Чайковського виявилося законним

Скандальне будівництво на Чайковського виявилося законним

Як розповів головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, місто не буде відкликати містобудівні умови та обмеження щодо будівництва на розі вул Стефаника та Чайковського, адже є позитивний висновок Інспекції Архбудконтролю. Про це інформують у прес-службі міськради.

За словами головного архітектора Львова, об’єкт на вул. Чайковського – Стефаника  знаходиться у приватній власності. Він подавався на розгляд містобудівних умов та обмежень, маючи погоджене історико-містобудівне обґрунтування листом Мінкульту.

"Усі об’єкти в історичному ареалі ми виносимо на розгляд містобудівельної ради, щоб це набуло публічності і професіонали могли дійсно зробити певні висновки. Коли ми розглядали його на містобудівельній раді, то висновок був такий, аби опустити на поверх цей об’єкт, аби він став у висоту сусідніх будинків. Фактично, він мав бути останньою "пломбою" формування історичного кварталу, який не завершили формувати австрійська та польська влада до приходу радянської влади. В нас не виникало питання реконструкції, оскільки цей будинок не є пам’яткою архітектури. Він комусь подобається, комусь - ні. Він був у дуже плачевному стані. В складі його були початі фундаменти гаражів, які були залиті за Польщі, польські архітектори планували в стилі функціоналізму збудувати там зовсім інший новий будинок", - розповів Юліан Чаплінський.

За словами головного архітектора Львова,  місто не відкликає містобудівні умови та обмеження. Також Інспекція Архбудконтролю провела позапланову перевірку і визнала містобудівні умови відповідними до чинного законодавства.

"Ми не можемо відмінювати свої містобудівні умови та обмеження, які ми видали, якщо сама Інспекція визнала їх законними. Наша позиція проста – ми видали містобудівні умови після зміни в проекті. Архітектор Шеремета представляв це на містобудівельній раді. В нас не було думки про те, що хтось підробляв підпис Онищенко. По підпису, який відкликала Лілія Сергіївна, вона сказала, що не підписувала такого висновку. Це нас привело у подив. Юридичне управління подало це питання у поліцію, щоб відкрити провадження. Наразі судиться Галицька партія з забудовником", - повідомив Юліан Чаплінський.

Як повідомляла Лілія Онищенко начальник управління охорони історичного середовища, раніше, забудовник до управління не звертався. Натомість, він мав погодження з Києва. Як з’ясувалось згодом, під історико-містобудівним обгрунтуванням стояв підроблений підпис начальника управління охорони історичного середовищ

Також чиновник додав, що там може будуватись новий об’єм.

"Звичайно, що все має бути у правовому полі. За будь-яку будову відповідає, відповідно до нашого законодавства, головний архітектор проекту і забудовник. Ми видаємо вихідні дані на проектування. Це я доніс активістам", - розповів Юліан Чаплінський.

Нагадаємо, все розпочалося з повідомлення в інтернеті про можливий продаж квартир в новобудові на цьому місці. Як зазначив раніше головний архітектор Львова Юліан Чаплінський в коментарі Tvoemisto.tv, жодних відповідних дозволів на такий вид робіт його відомство не видавало. Як вказано на карті забудов Львова, яку створили в Львівській міській раді, на цій території має відбутися "реконструкція з розширенням існуючих нежитлових приміщень за рахунок надбудови під адміністративний будинок зі вбудованими приміщеннями". Відтак про жодний житловий будинок мова не йшла.

Львів у новинах: 

Аномальна весна: зранку Львівщину засипає снігом (фото, відео)

"Карпати" вперше перемогли на "Арені Львів" (фоторепортаж) 

Трохи "перемоги": львівські патрульні підкорили соцмережі добрим вчинком