У Львові встановили пам'ятник Василю Стусу (фото)

фото: Мирослава Пархомика

фото: Мирослава Пархомика

Події
04 вересня 2016 16:53

Сьогодні, 4 вересня, на території Львівського навчально-виховного комплексу ім. В. Стуса "Спеціалізована школа І ступеня – гімназія міжнародних відносин" відкрили пам’ятник українському поету, перекладачу, прозаїку, літературознавцю та правозахиснику Василеві Стусу.

Пам’ятник – це дипломна робота студента Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша Віталія Думина. Виготовлений він із вапняку. Спершу монумент зробили у натуральний розмір у глині, пізніше екземпляр перенесли у гіпс, а потім вже в камінь.

У  Львові встановили пам'ятник Василю Стусу (фото) фото

На відкриття пам'ятника до Львова приїхала сестра поета Марія Стус.

"Я зробив безліч ескізів і продемонстрував один з них, який був вже затверджений. Це Василь Стус і позаду така стилізація каміння. Це така скеля, яка демонструє його незламний характер і його мужність", – розповів автор проекту Віталій Думин.

Пам’ятник у навчальному закладі називають народним, адже збирали на нього гроші, а це близько 30 тис. грн усією громадою. Долучались вчителі, учні та батьки. Школа носить ім’я українського правозахисника з 1999 року, відтак не поставити монументу тут вважають було б не правильно.

У  Львові встановили пам'ятник Василю Стусу (фото) фото 1

"Коли школа стільки часу носила ім’я Василя Стуса. Я думаю, що все покроково йшло до того, щоб ми його встановили. Ну і в часи змін в нашій державі, в часи таких досить складних моментів, думаю – це ще один приклад того, що вміємо боротися, ми вміємо творити і даний пам’ятник для школи буде символом патріотичності і мужності, які надав нам українцям Василь Стус", – сказав директор НВК ім. Василя Стуса Михайло Заремба.

Джерело: zaxid.net

Фото: Мирослава Пархомика.

Читайте ще новини Львова:

Відтепер два пам'ятники у Львові під відеонаглядом: які саме 

У міськраді прийняли рішення знищити у Львові всю тоталітарну символіку

Маст сі: ТОП - 20 головних пам'яток Львова 

 

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах