Перші жертви кашлюка: на Львівщині померла двохмісячна дитина (відео)

фото: соціальні мережі

фото: соціальні мережі

Події
13 вересня 2016 11:58

Українцям час готуватися до інфекційних епідемій, і усе через відсутність вакцинації.

?Інфекційні епідемії: від кашлюка померла двохмісячна дитина (відео)

На Львівщині вже пожинають плоди зволікання ін’єкціями чиновниками та, чого гріха таїти, й самими ж батьками. Як тільки людей сколихнув випадок правцю у Жовкві – тепер маємо засилля кашлюку.

Три тижні тому малюк, якому немає й півроку, ледь не помер – на нього напав страшний кашлюк.

"Дитина лежала, синя. Я взяла на руки, але він не рухався і звуків взагалі не видавав. Я його нахилила, почала по спинці бити. Він почав кашляти дуже сильно, задихатися", - розповідає матір хворого малюка.

Хвороба ця хоч і дитяча, але тепер валить з ніг ще й дорослих. На Львівщині вона підкошує цілими родинами, і вже навіть є один летальний випадок – померла двохмісячна дитина.

"Поступають, як правило, у важкій формі з типовими нападами кашлю, які закінчуються блювотою з підняттям температури", - розповідає головний епідеміолог Львівської області Наталія Тімко.

Такої кількості хворих на кашлюк медики не пам'ятають. І хоча про справжню епідемію поки не говорять, зазначають дві причини спалаху захворювання: свідому відмову від профілактичної вакцинації і головне – дефіцит рятівних ін’єкцій.

"Батьки звичайно написали багато відмов, але й недостатнім було й забезпечення вакциною у 2015 році", - визнає головний епідеміолог Львівської області Наталія Тімко.

Зараз сироватка нарешті з’явилася у поліклініках, тому тепер уся відповідальність за профілактику кашлюку – тільки на батьках. А лікарі зі свого боку попереджають: якщо вакцинофобія серед українців прогресуватиме і надалі, не за горами ще й засилля дифтерії або туберкульозу.

Раніше "Надзвичайні новини" повідомляли, що програма імунопрофілактики населення на 2009-2015 роки провалена на 85%.

Читайте ще новини Львова:

У Львові спалах кашлюку 

На Львівщині невпинно зростає кількість хворих на кашлюк 

На Львівщині немає вакцин проти поліомієліту та БЦЖ 

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах