Львів стане "великим": що це означає

фото з сайту  Львів

фото з сайту Львів

Події
20 жовтня 2016 16:09

Львівська міськрада планує створити міську агломерацію. У мерії готують проект меморандуму, яким Львів та сусідні населені пункти задекларують плани щодо посилення співпраці. Проте для того, аби агломерація мала юридичну силу, Верховна Рада ще має внести зміни до законодавства.

Під час засідання сесії ЛМР 20 жовтня заступник мера Львова Ростислав Дацків вперше публічно озвучив позицію мерії щодо об’єднання територіальних громад на Львівщині. Він заявив про те, що план формування територіальних громад Львівщини не враховує інтересів Львова і мерія планує підписати меморандум з навколишніми селами про плани щодо створення агломерації.

"Львів як важливий центр західної України має право на розвиток власного метрополійного ареалу", – наголосив Дацків.

Мер Львова Андрій Садовий запропонував створити робочу групу з депутатів міської та обласної рад, щоб спільно дійти рішення щодо львівської агломерації. "Дискусія за круглим столом має поставити крапку в цьому питанні", – наголосив він.

Мер також нагадав, що межі міста Львова досі не затверджені. "У грудні 2015 року передали документи щодо погодження меж Львова. Ми провели сотні зустрічей з громадами щодо погодження меж. Але облрада досі це питання не проголосувала", – сказав Садовий.

За словами мера, більшість навколишніх сіл підтримують створення агломерації. "У вівторок ми збирали голів усіх населених пунктів навколо Львова. Всі розуміють, що їм доцільніше створити агломерацію зі Львовом. Ми готові допомагати цим населеним пунктам коштами на розвиток інфраструктури", – наголосив Садовий.

Як уточнив ZAXID.NET Ростислав Дацків, йдеться про села, розташовані в радіусі щонайменше 20 км від Львова. Хоча цей радіус, за словами Дацківа, може сягати і 50 км. Відтак, точного переліку населених пунктів, які мали б увійти до агломерації, немає. Наразі, зазначив заступник мера, згода на приєднання до агломерації є лише від Винників, Брюховичів та Рудного, які і так входять до складу Львівської міськради. 

Дацьків також запевнив, що створення агломерації не передбачатиме повного приєнання навколішніх сіл до Львова. "Це меморандум про співпрацю у різних напрямках – економіки, екологія, транспорт, інженерні мережі", – уточнив він.

Додамо, що затверджена у 2009 році концепція містобудівної системи "Великий Львів" передбачала включення до меж Львова низки приміських сільрад: Зимної Води, Зубри, Лапаївки, Лисиничів, Скнилова, Пасік-Зубрицьких, Підберізців, Сокільників, Сорок-Львівських, Чишок, Ямполя, Бірок, Рясної-Руської, Домажира, Грибович та Малехова. Які з цих сіл увійдуть у Львівську агломерацію і чи буде розширений список – наразі невідомо, хоча на відстані 20 км від меж Львова розташовано набагато більше населених пунктів.

Як розповіла начальниця юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич, меморандум між Львовом і навколішніми селами буде декларативним, адже поняття міських агломерацій в українському законодавстві немає. 

Разом з тим, народний депутат від "Самопомочі" Любомир Зубач вніс до Верховної Ради пропозиції змін до законодавства щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Зубач пропонує дозволити створення міських агломерацій, до яких зможуть на добровільних засадах приєднуватися суміжні з великими містами села та містечка. Міська агломерація, згідно з пропонованими змінами, матиме такі самі права, як і об’єднана територіальна громада. При цьому у приєднаних таким чином до міста населених пунктах не ліквідовуватимуть місцеві ради.

Начальниця юридичного управління ЛМР також звернула увагу на те, що в законодавстві прописаний принцип добровільності об’єднання громад, проте насправді його часто не дотримуються.

"Ця добровільність віртуальна. Адже у законі записано, що ОТГ мають бути спроможними. При такому підході в нас виникає дуже дивна ситуація. Наприклад, мешканці навколишніх населених пунктів працюють у Львові. Відповідно, вони сплачують тут податки, їхні діти ходять у садочки, школи. По суті, вони себе вважають львів’янами. Але об’єднуватися вони чомусь мають з іншими населеними пунктами в районах", – зазначила вона.

Пайонкевич додала, що в разі, якщо прилеглі до Львова села увійдуть до агломерації, місто фінансуватиме розвиток їхньої інфраструктури, а мешканці зможуть отримувати адміністративні та медичні послуги у Львові.

Крім того, заступник мера Ростислав Дацків і начальниця юридичного департаменту Пайонкевич на наступне засідання сесії підготують проект ухвали, у якій викладуть позицію міськради щодо об’єднання громад.

Нагадаємо, що 11 жовтня Львівська облрада перенесла затвердження перспективних планів об’єднання територіальних громад низки районів, зокрема і Жовківського та Яворівського.

Саме в цих двох районах розташовані більшість населених пунктів, які можуть увійти до львівської агломерації. Тобто наразі територіальні громади в цих районах офіційно ще не сформовані і деякі села ще мають шанс укласти меморандум зі Львовом.

Читайте ще новини Львова:

У Львові почали прокладати тролейбусну мережу до нового терміналу аеропорту

Свято Бороди та гастрофест: у Львові відбудеться Pop up Market

Стало відомо, скільки трамваїв курсуватиме на Сихів

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах