Львів'янину на замітку: змінено правила розподілу майна при розлученні

фото з сайту: ubr.ua

фото з сайту: ubr.ua

Події
21 жовтня 2016 16:45

Українським подружжям спростили процедуру розділу недобудованих будинків. Розглядаючи справу №6-47цс16, Верховний суд прирівняв недобудови до готової нерухомості, і дав можливість чоловікові або дружині через суд запускати його в експлуатацію.

"Під час розлучення і розподілу майна подружжя, що володіє недобудованим будинком, часто вдавалося до таких хитрощів: не вводили фактично добудовану нерухомість в експлуатацію та не підключали її до води і світла. І це все робилося лише для того, щоб нерухомість в суді не змогли розділити за законом на належні частини, в кращому випадку таке майно визнавалося будматеріалом. Таку можливість дає людям чинне законодавство. Але ВСУ в вищезгаданій постанові надає другій половині можливість через суд домогтися розділу об'єкта незавершеного будівництва з визнанням права власності на частину такого об'єкта ", -... пояснив UBR.ua ситуацію старший партнер адвокатської компанії "Кравець і партнери" Ростислав Кравець.

Цілком очевидно, що рішення Верховного суду винесено на захист права того чоловіка або дружини, який не є співвласником квадратних метрів з виділеними частками.

"Для чоловіка, який є забудовником, відповідно до дозвільних документів, і який умисно не вводить будинок в експлуатацію з метою уникнення розділу такого будинку, позиція ВСУ однозначно не на його користь. Обравши правову позицію, викладену в зазначеному рішенні суду, другий з подружжя обійде таку бездіяльність першого чоловіка, і, таким чином, зможе одержати можливість оформити за собою всі права на належну йому де-юре частину нерухомого майна ", - підтвердив  керуючий партнер АО" Клочков і партнери "Володимир Клочков.

Юристи підтверджують - подружжя-домовласники досить активно користувалися вищеописаним прийомом.

"Причому, велика частина будівельних об'єктів реально могла бути закінчена, проте в експлуатацію не здана і право власності не зареєстровано", - сказав Клочков.

Хоча зауважив, що нерідко реєстрація зведених будинків затягувалася ще через бюрократичну тяганину, а також через введення в Україні рік тому оподаткування нерухомості.

"З моменту реєстрації права власності на житловий будинок, його власники набувають статусу платника податку на нерухомість з подальшими обов'язками оплачувати такий податок. Або, не бажаючи сплачувати податок, забудовники навмисно не здають в експлуатацію вже побудовані будинки, залишаючись власниками будівельних матеріалів.", - уточнив Клочков.

Юристи вважають, що постанова ВСУ у справі №6-47цс16 дасть поштовх новій реєстрації нерухомості за рахунок складової розлучення. І чекають нової хвилі позовів з цього приводу.

Читайте ще новини Львова:

У Львові обікрали два дитсадки

Львівська сім'я довела провину медиків у смерті своєї дитини (відео) 

У Львові водія, що вигнав з маршрутки змоклу дитину, хочуть звільнити 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах