Кімнати без душу, туалет в коридорі: в яких умовах народжують львів'янки

фото з сайту 1500 ? 346

фото з сайту 1500 ? 346

Події
08 листопада 2016 10:01

У Львові функціонує три пологових будинки – Міський комунальний клінічний пологовий будинок №1 м. Львова, Пологове відділення комунальної 3-ої МКЛ м. Львова та пологове відділення Львівської обласної клінічної лікарні. Львівський державний обласний перинатальний центр наразі перебуває на реконструкції. Tvoemisto.tv вирішило  показати вагітним жінкам усі діючі пологові будинки та в яких умовах у цих закладах народжуються діти.

Пологове відділення комунальної 3-ої МКЛ м. Львова,

Пологове відділення комунальної 3-ої МКЛ м. Львова,

Локація: вул. Раппопорта, 8

roddom-na-djambula_062

Розповідає старша медсестра акушерського відділення Катерина Гордон.

Загалом пологовий будинок розрахований на 100 ліжок. Вільних місць тут хоча і не багато, але вони здебільшого є. До прикладу, на момент підготовки матеріалу, із 50 місць у акушерському відділенні зайнято було 43 ліжка.

roddom-na-djambula_027

roddom-na-djambula_023

У пологовому відділенні 3-ї комунальної міської лікарні на вул. Раппопорта,8 зізнаються, що це пологовий будинку "старої закалки": тут провідувати породіллю можуть лише найближчі родичі, та лише по одному. "Якщо приходять двоє одночасно, то заходить спочатку хтось один, а коли він виходить – тоді заходить інший", - пояснює старша Катерина Гордон. Так з одного боку безпечніше, а з іншого – комфортніше і самим матерям – адже, палати невеликі, і натовп тут створюватиме дискомфорт, вважає вона.

roddom-na-djambula_010

Попри "стару закалку", від партнерських пологів тут не відмовляються. Щоправда, потрапити на народження своєї дитини чоловік зможе лише після того, як здасть необхідні аналізи та зробить рентген.

Палати тут невеличкі. До пологів жінки перебувають у палатах, що розраховані на 4 місця. Після пологів – у палаті по 2-3 жінок із новонародженими. Платних палат із покращеними умовами у пологовому будинку немає. У кожній палаті є раковина. А от туалет та душ – лише у коридорі.

roddom-na-djambula_018

Міський комунальний клінічний пологовий будинок №1 м. Львова,

Локація: вул. Мечнікова, 8

miskiy-komunalniy-klinichniy-pologoviy-budinok-1-m-lvova

Розповідають заступник головного лікаря - Коваль Ольга Іванівна,

завідувач пологовим відділення - Верхівська Світлана Михайлівна,

завідувач віділення неонатологіі - Миронович Ліля Петрівна.

Родзали.  Є родзали сімейного та індивідуального типу

Родзали сімейного типу – це родзали, де жінка народжує і залишається до самої виписки з родиною безпосередньо тут. Він містить медичну частину і частину, де можуть залишатися члени сімї і до самої виписки допомагати доглядати дитину. Такі родзали оснащені санвузлами: у кожному окремий душ, туалет та раковина. Всі вони мають медичну частину, яка містить ліжко трансформер: тобто воно може бути і гінекологічним кріслом і звичайним ліжком.

roddom-mechnikova_053

roddom-mechnikova_046

Індивідуальні родзали не оснащені окремими санвузлами – туалет і душ один на поверсі. Всі родзали індивідуального типу мають медичну частину, куди жінка потрапляє у переймах, народжує знаходиться 2 години після пологів і після того її переводять у палату сумісного перебування матері із дитиною.

roddom-mechnikova_008

Усі палати дво- або одномісні.

roddom-mechnikova_027_ce7a5

roddom-mechnikova_025

Є окрема кімната для дезінфекції обладнання та обробки інструментарію.

Операційний блок включає в себе 3 палати інтенсивної терапії, тобто прооперована тут перебуває перші дві доби, а потім її переводять у загальні палати

Загалом пологовий будинок може містити 180 жінок, а народжувати одночасно можуть15. Найбільша кількість пологів за добу це 36 пологів.

roddom-mechnikova_028

Наявна окрема кімната для діток, які потребують особливого нагляду, але у більшості випадків дитина перебуває сумісно із мамою. На момент нашого візиту у кімнаті знаходилось дві пари двійнят.

roddom-mechnikova_039

У пологовому будинку може бути від 50 до 70 дітей одночасно.

Якщо діти мають якусь патологію, то їх переводять у спеціалізовані установи, де цим діткам надається необхідна допомога.

Вартість: Ми просимо, щоб нам допомагали, щоб переводили кошти на рахунок установи.

Фіксованої ціни не має.

Пологове відділення Львівської обласної клінічної лікарні,

Локація: вул. Некрасова, 4

pologove-viddilennya-lvivskoyi-oblasnoyi-klinichnoyi-likarni

У пологовому будинку є два відділення: екстрагенітальної патології вагітних та патології вагітності.Відділення спеціалізоване для надання допомоги жінкам з різноманітною патологією вагітності: від гестози до аномалії пологової діяльності. Але не варто лякатись слова "патологія", адже тут можуть народжувати і просто бажаючі.

roddom-nikrasova_025

Обидва відділення розраховані приблизно на 80 ліжок.

"12 палат на поверсі, де є ще шість пологових кімнат, 11 на поверсі де лежать вагітні жінки та у відділенні патології

Також є відділення інтенсивної терапії та реанімації для жінок і відділення реанімації новонароджених.Під час нашого візиту у відділення інтенсивної терапії там перебували два малюки.

roddom-nikrasova_006

roddom-nikrasova_014

Пологових кімнат є шість. Під час нашого візиту народжувались малята у двох кімнатах, а у третій ми зустріли щасливого татуся, який вже перебував біля матері та новонародженої дитини. У пологових кімнатах дозволяється перебувати членам сім’ї. Це психологічна підтримка.

roddom-nikrasova_033

roddom-nikrasova_029

Палати: у пологовому будинку є індивідуальні палати, де жінка перебуває з дитиною, у такій палаті можуть залишатися члени родини. Також є дво- та тримісні палати, обладнані душовими кабінами та санвузлом. Окрім цього, породілля може потрапити у палату без вигод, тоді душ та туалет доведеться шукати на коридорі.

roddom-nikrasova_027

Вартість: За палати з душем та туалетом породіль просять перерахувати благодійні внески.

Дивись ще:

Де народжувати львів'янкам: пологові будинки переповнені

Пологові будинки Львова: скільки коштують пологи 

За хамство породіллям львівських санітарок будуть звільняти 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах