Нещадне знищення: новий сервіс Google показав масштаби вирубки лісів у Карпатах

Нещадне знищення: новий сервіс Google показав масштаби вирубки лісів у Карпатах

Журналісти інформаційного агентства "InfoResist" змонтували відео, яке показує масштаби вирубки лісів в українських Карпатах. Для його створення вони скористалися новою послугою компанії Google, яка називається Timelapse. Даний сервіс дозволяє переглядати, як змінювалася планета за останні 30 років. Протягом десятків років супутники Landsat 8 і Sentinel-2 знімали, як розвиваються міста і змінюються ландшафти Землі.

Тепер Timelapse дозволяє користувачам, вченим, дослідникам і журналістам виявляти зміни, визначати тенденції та оцінювати відмінності на поверхні Землі з використанням обчислювальної інфраструктури Google.

"Ми вирішили подивитися, як змінилися ліси Закарпаття, Карпат і Прикарпаття, де влада так активно бореться з незаконною вирубкою лісів. Супутникові знімки відкрили завісу над масштабами вирубки лісів", - кажуть автори дослідження.

Як зазначає Захід, особливо активно ліс почали вирубати останні три роки. За даними "Держлісгоспу" у 2015 році в Україні незаконно вирубали 24 тис. куб лісу.

Додамо, що у липні 2015 року набув чинності закон, яким вводиться 10-річний мораторій на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді. Однак це не зупинило масову вирубку лісів. У жовтні цього року уряд затвердив нові правила вирубки лісу. Документ жорстко регламентує проведення санітарних рубок, а дія санітарних правил поширюється на всіх лісокористувачів.

Дивись ще: 

Дізнайся чому: Львовом вночі пройшли колони озброєних військових

Дізнайся чому: Львовом вночі пройшли колони озброєних військових

Технічний прогрес: у Львові в терміналах для оплати послуг та поповнень рахунків можна замовити молитву