Грип у місті: у Львові закрили школи на карантин

Новина - Події - Грип у місті: у Львові закрили школи на карантин

Новина - Події - Грип у місті: у Львові закрили школи на карантин

Події
19 грудня 2016 15:55

Сьогодні о 14:30 відбулося позачергове засідання міської комісії з техногенної небезпеки та надзвичайних ситуацій, де прийнято рішення щодо тимчасового призупинення навчання у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах міста Львова.

Отже, від завтра, 20 грудня, до п’ятниці, 23 грудня, у школах призупинено навчання, інформує прес-служба ЛМР.

"На сьогоднішній день ми припиняємо навчання на 4 дні, у зв’язку з тим, що кількість учнів, які відсутні у школах через хворобу, постійно зростає і на сьогодні вона становить 27%.

В п’ятницю ми будемо мати інформацію від Державного лабораторного центру і будемо приймати подальші рішення, чи відновлювати навчання, чи навчання буде ще припинено на декілька днів.

Зимові канікули розпочинаються з 31 грудня і будуть тривати до 20 січня.

У випадку, якщо обмеження відбудуться лише тими 4-ма днями, то, я думаю, що ми зможемо вийти із ситуації, шляхом ущільнення матеріалу. Якщо припинення навчання буде ще на декілька днів, то тоді ми будемо думати про те, яким чином зменшити канікули", – зазначила Зоряна Довганик, в.о. начальника управління освіти ЛМР.

"За минулий тиждень зафіксовано 8548 випадків захворювань на ГРЗ і понад 5 тис з них стосуються захворювань у дітей. Відтак, інтенсивний показник складає 1119 на 100 тис населення при епідпорозі 646, що майже вдвічі перевищує епідпоріг по розрахунках. Можна було б допустити продовження навчального процесу, але, враховуючи велику кількість відсутніх дітей, комісією прийнято рішення, щоб припинити навчання в школах, з метою розірвання ланцюга. Якби були морози, то при такій температурі вірус не функціонує. Але погода +1-1, вологість висока, в таких умовах вірус функціонує дуже добре. Тому прийнято рішення, щоб зменшити можливість інфікування в організованих колективах. Тому дітям треба бути вдома, якщо виходять на вулицю, їх треба тепло одягати, ноги мають бути в теплі, треба частіше мити руки", – зазначив Володимир Зуб, начальник міського управління охорони здоров’я.

За інформацією управління охорони здоров’я ЛМР, інтенсивний показник захворюваності становить 1191,1 на 100 тис. населення при епідпорозі 646,84 на 100 тис. населення.

На сьогоднішній день відсутність дітей по школах міста через хворобу становить 27%. Як уточнили в управлінні освіти ЛМР, 12.12.2016 цей показник дорівнював 19,27%, 13.12.2016 – 20,23%, 14.12.2016 – 21,73%, 15.12.2016 – 23,63%, 16.12.2016 – 25,84%.

Як зазначено у листі завідувача управління міського відділу державної установи "Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України", за підсумками проведеного моніторингу захворюваності на ГРВІ та грип серед населення м. Львова за 50 тиждень 2016 р. спостерігається значний ріст захворюваності гострими респіраторними вірусними захворюваннями. Зареєстровано 8948 (в т. ч. 31 випадок грипу) випадків, що на 34,3% більше, у порівнянні з минулим тижнем. Відповідно до моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ спостерігається активізація епідпроцесу серед дітей до 17 років (61,3%).

Інтенсивний випадок становить 1191,1 на 100 тис. населення при епідпорозі 646,84, отже реєструється перевищення епідпорогу серед населення м. Львова на 45,7%, серед дітей 0-4 р. – 27,7%, 5-14 – на 49,4%, 15-17 – на 67,8%.

На основі цього і відповідно до наказу МОЗ України від 06.11.2015 р №732 Про затвердження нормативно-правових актів з питань організації та проведення санітарно-протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню грипу та гострих респіраторних інфекцій, враховуючи інтенсивність епідемічного процесу, рівень захворюваності впродовж 50 тижня 2016 р. визначається як високий (показники знаходяться в межах 25-27%).

Нагадуємо, що при перевищенні епідемічних порогів і виражених тенденції росту захворюваності на грип та інші ГРВІ, з метою запобігання поширення захворюваності на грип та ГРЗ в дошкільних, навчальних та позашкільних закладах рекомендовано вживати заходів обмежувального характеру, які передбачені "Комплексними заходами з попередження масового поширення грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій серед населення області на 2016-2020 роки".

У разі відсутності у загальноосвітніх та дошкільних закладах 30% і більше учнів та вихованців з причини захворюваності на грип та інші ГРВІ, тимчасово призупиняти навчальний процес на час інкубаційного періоду (7-10 днів), з метою переривання ланцюга передачі інфекції.

З метою запобігання виникненню і розповсюдженню захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції в організованих дитячих колективах, рекомендовано обмежити проведення масових урочистих, спортивних і святкових заходів.

Дивись ще:

Замість "арбідолу": у церквах Львівщини почали молитися проти грипу та ГРВІ

Почалося: Львів перескочив епідпоріг захворюваності на грип

Будь здоровий: львівські медики розповіли, коли оптимально щеплюватися від грипу

Инструкция от доктора Комаровского: как не заболеть гриппом и как лечиться

Leopolis.news

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах