Рідко викликає "швидку" та не довіряє вакцинам: портрет львівського пацієнта

Новина - Події - Рідко викликає "швидку" та не довіряє вакцинам: портрет львівського пацієнта

Новина - Події - Рідко викликає "швидку" та не довіряє вакцинам: портрет львівського пацієнта

Події
06 березня 2017 13:12

Дослідження "Індекс Здоров’я. Україна: результати Львівщини" показало низку закономірностей та проблем в області, з якими планують боротися в рамках реформування медицини.

Львівщина має один із найнижчих показників серед середньої кількості препаратів, що призначали при амбулаторному зверненні, тобто лікарі не виписують пацієнтам нічого зайвого. Також найнижчу середню кількість викликів швидкої допомоги ? жителі Львівщини воліють звернутися за амбулаторною допомогою до лікаря, а не зловживати викликами лікарів додому.

Позитивними для медиків нашої області є також результати обізнаності та прогресивності мешканців ? 99% вважають необхідним реформування системи охорони здоров’я. Передусім, реформу пов’язують із якістю та доступністю медичної допомоги, а менша частка респондентів обрала опції, пов’язані з близькістю медичної допомоги, збільшенням заробітної плати медичного персоналу та кращим ставленням до пацієнтів. Про якісну просвітницьку роботу свідчить і те, що 91% мешканців області знають про симптоми туберкульозу, попри те, що на Львівщині це захворювання не найпоширеніше.

Найбільшу насторогу в медиків викликали результати щодо ставлення до щеплень. На Львівщині одна з найбільших в країні частка опитаних, які негативно ставляться до вакцинації ? 28%. Причиною цього лікарі вважають передовсім те, що багато сімейних лікарів не мають належних знань, у порівнянні з педіатрами, відповідно знизився рівень інформованості батьків. Та, як запевнила в. о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської обласної держадміністрації Ірина Микичак, ситуацію вдасться поліпшити завдяки запровадженню амбулаторної педіатрії.

Водночас серед жителів Львівської області спостерігається нижчий, ніж у середньому в Україні, рівень задоволеності стаціонарною допомогою (53%). Найбільш задоволені нею жителі Тернопільської (76%) та Миколаївської (76%) областей, найменшою мірою задоволені жителі Кіровоградської області (29%).

"Завдяки проведеним дослідженням можна оцінити та спланувати свою подальшу роботу. Зараз ми вкладаємо великий ресурс у профілактику. Для покращення ситуації з вакцинацією, в рамках співпраці з ЮНІСЕФ, були підготовлені тренери", ? додала Ірина Микичак.

Довідка. Опитування, яке охопило всю територію України, мало на меті визначити рівень задоволення амбулаторною та стаціонарною медичною допомогою, звернення до лікаря у випадку хвороби та запобігання захворюванням, стан здоров’я, витрати на ліки, знання про здоров’я та здорову поведінку. Дослідження провів Київський міжнародний інститут соціології у співпраці з Фондом "Соціальні індикатори", за підтримки Міжнародного фонду "Відродження", з серпня 2015-го року до серпня 2016-го року.

Джерело: tvoemisto.tv. 

Дивись ще: 

Дізнайся: які дороги лататимуть у Львові цьогоріч

Вибух в шахті на Львівщині: щонайменше вісім загиблих (хроніка подій)

Підозрюють у корупці: СБУ та ГПУ провели обшук у львів'янина Романа Баховського

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах