Як це було: у Львові пройшов Жіночій марш

Новина - Події - Як це було: у Львові пройшов Жіночій марш

Новина - Події - Як це було: у Львові пройшов Жіночій марш

Події
08 березня 2017 15:53

У середу, 8 березня, у центрі Львова відбувся Жіночий марш. Акція, проведена з нагоди Міжнародного дня захисту жінок, стала частиною Міжнародного жіночого страйку, який відбувається у понад 40 країнах світу. Львів'янки виступили із закликами проти сімейного насильства, поширення сексизму у суспільстві та за дотримання рівної оплати праці для жінок для чоловіків.

Ініціаторками акції стали активістки громадської організації "Феміністична майстерня". Цього року захід зібрав найбільше учасників, порівняно з попередніми двома роками – підтримати львівських феміністок зібралось понад сотня львів’ян.

"Фемінізм завжди на часі, і рівності не досягнуто, як би нам цього не хотілося. Дискримінація все рівно проявляється на багатьох рівнях. Для мене важливо актуалізовувати 8 березня як не "совкове" свято, а як Міжнародний день боротьби за права жінок. Важливо, щоб в Україні пам'ятали, що це не свято "краси, весни і молодості". Мені здається, що єдина спільнота, яка пропонує якийсь альтернативний порядок денний для 8 березня - це феміністки. І цей порядок денний ставатиме все популярнішим і зрозумілішим", - розповіла zaxid.net учасниця маршу Наталія Єрьоменко.

Що важливо: серед тих, хто долучився до маршу, були не лише жінки, але й чоловіки. Опісля короткого мітингу учасники акції сформували колону та рушили маршем від площі Ринок до Оперного театру. На відміну від київського маршу, де поліція затримала кілької провокаторів, що намагались облити учасників акції зеленкою, львівський Жіночий марш пройшов спокійно.

Серед гасел можна було почути наступні: "Скажем "ні" патріархату – фемінізм у кожну хату", "Жінка – не товар, жінка – не окраса", "Всі рівні, всі різні", "Сексу – так, сексизму – ні".

Серед головних вимог, що озвучили учасники Жіночого маршу до суспільства та влади: боротьба із насильством та сексизмом, дотримання рівної оплати праці та ратифікація Стамбульської конвенції.

Як це було: у Львові пройшов Жіночій марш фото

Як це було: у Львові пройшов Жіночій марш фото 1

Як це було: у Львові пройшов Жіночій марш фото 2

Як це було: у Львові пройшов Жіночій марш фото 3Як це було: у Львові пройшов Жіночій марш фото 4Усі фото - zaxid.net

Усі фото - zaxid.net

Дивись ще:

Львів’янину на замітку: як відпочиватимемо у 2017 році

Якщо небайдуже майбутнє планети: львів'ян закликають долучитися до Години Землі

Розумна прикраса:у Львові створили кулон, який перетворює думки на текст

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах