Батькам на замітку: у початковій і середній школі планують запровадити ЗНО

фото з сайту gazeta.dt.ua

фото з сайту gazeta.dt.ua

Події
27 березня 2017 10:08

Міністерство освіти і науки буде вводити зовнішнє незалежне тестування в початковій і середній школі, написала у своїй статті для DT.UA Оксана Онищенко.

Як зазначила в коментарі виданню екс-заступник міністра освіти, віце-президент Київської школи економіки Інна Совсун, згідно з проектом закону "Про освіту" передбачається перехід на 12-річну школу, при цьому останні три роки навчання в старшій школі будуть профільними. Доступ до старшої школі буде здійснюватися на підставі результатів незалежного іспиту, і для вступу в престижні школи буде проходити конкурс. "Таким чином, іспит після 9-го класу матиме характер іспиту високих ставок (high-stakes exam). У такому випадку цей іспит має проводитись на основі тих самих процедур, що і ЗНО для вступу до ВНЗ задля гарантування незалежності та об'єктивності проведення і визначення результатів", - цитує її слова Онищенко.

У той же час, у початковій школі за допомогою процедури ЗНО планується проводити моніторинг якості освіти.

Як зазначив директор Українського центру оцінки якості освіти Вадим Карандій, для того, щоб моніторинг був максимально ефективним, дане дослідження буде проводитись не на всій сукупності учнів, а тільки на вибірці. "Ми порахували, що до моніторингу варто залучити 6 тисяч четвертокласників (усього в Україні їх близько 400 тисяч). Цього достатньо, щоб встановити, які тенденції існують у початковій школі з точки зору формування читацьких та математичних компетенцій випускників. І це будуть дуже хороші дані для аналізу Міністерству освіти, НАПНУ та ін.", - розповів він.

Слід зазначити, відповідно до соцопитування фонду "Демократичні ініціативи", населення України підтримує систему вступу до вишів через зовнішнє незалежне оцінювання. У грудні 2016 року 57% опитаних ставилися позитивно до системи зовнішнього незалежного оцінювання (у 2015 році підтримка становила 52%), тоді як не підтримують таку систему 22% (у 2015 році – 25%). Більшість населення переважно позитивно оцінює вплив ЗНО на освітні процеси та соціальне життя загалом.

Дивись ще:

Графік: з понеділка у Львові курсуватимуть маршрутки за дві гривні

Небезпечні ігри: у Львові зняли на відео дітей, які стрибали на даху будинку

Де саме: цьогоріч у Львові облаштують 18 дитячих майданчиків

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах