Новина - Події - Не вдалося: мери шести міст області відмовились приймати сміття зі Львова
Меморандум про співпрацю Львова з полігонами ТПВ Львівської області не підписали мери 6 з 19 міст. Зокрема від підписання документу утримались міські голови Стрия, Рави-Руської, Старого Самбора, Белза та Самбора та Бродів. Про це ZAXID.NET повідомив в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Олександр Одинець.
За його словами, скоріш за все від підписання меморандуму міські голови утримались через тиск депутатів їх міських рад та громад.
"В принципі я не бачу у меморандумі пункту про те, що окрім мерів документ мають підтримати ще й міські ради, але якщо навіть Львів, який зацікавлений у цьому меморандумі, також ухвалює його на сесії, то можна припустити, що ці мери не хотіли брати на себе відповідальність одноосібно це вирішувати. Щодо Рави-Руської знаю, що вчора там були громадські слухання і власне громада висловилась проти підтримки Львова у питанні ТПВ", – повідомив Олександр Одинець.
Ще два міські голови – Дрогобича та Золочева – підписали документ з певними умовами. Тобто львівське сміття вони прийматимуть лише в тому разі, якщо це підтримають ради сіл, на території яких розташовані полігони ТПВ. Пізніше стало відомо, що громада Єлиховицької сільської ради, на території якої розташоване Золочівське міське сміттєзвалище, висловила вимогу про відкликання підпису мера Золочева під меморандумом. Приймати сміття зі Львова люди погоджуються лише тоді, коли в них буде збудовний новий полігон ТПВ.
Окрім того, за словами Олександра Одинця, самого меморандуму для прийому ТПВ не достатньо.
"Меморандум – це свого роду декларативний документ, – пояснив Одинець. – Все одно треба підписувати угоди з полігонами, де буде чітко вказано графік прийому сміття, об’єми та все інше. Фактично тоді ця домовленість матиме юридичну силу".
Нагадаємо, 21 квітня Львівська мерія разом з представниками ЛОДА та Львівської облради підписали меморандум з мерами 19 міст Львівщини про довгострокову співпрацю. На той момент жоден міський голова публічно не заявив про відмову від підписання документу. У четвер, 27 квітня, під час засідання сесії ЛМР, депутати проголосували за виділення понад 21 млн грн містам, які погодились приймати львівське сміття.
Дивись ще:
Львів'янину на замітку: споживачам газу перерахують субсидії
Львівські храми: 7 найвідвідуваніших соборів міста серед туристів