Обережно, кліщі: на Львівщині у 13-ти дітей діагностували хворобу Лайма

Новина - Події - Обережно, кліщі: на Львівщині у 13-ти дітей діагностували хворобу Лайма

Новина - Події - Обережно, кліщі: на Львівщині у 13-ти дітей діагностували хворобу Лайма

Події
18 серпня 2017 14:15

На Львівщині у 13-ти дітей діагностували хворобу Лайма – небезпечне інфекційне захворювання, яке передається через укусу кліщів. Про це повідомила ZAXID.NET завідувачка лабораторії відділу особливо небезпечних інфекцій ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" Оксана Семенишин.

"Недугу діагностували у трьох маленьких пацієнтів віком від 1-го до 4-х років. Загалом від початку року в області діагностували хворобу Лайма у 117-ти людей", – розповіла Оксана Семенишин.

Через укуси кліщів найбільше людей захворіли на хворобу Лайма у Яворівському (8 осіб), Пустомитівському (7) і Золочівському (5) районах. Найменше таких пацієнтів реєструють у гірських районах Львівщини.

За словами медиків, насправді людей, у яких діагностовано хворобу Лайма, як мінімум, у півтора рази більше, бо багато пацієнтів звертаються у приватні лабораторії і лікуються приватно, тож такі дані не завжди потрапляють в офіційну статистику.

"На Львівщині сезон активності кліщів триває з ранньої весни і до листопада, але впродовж року є два найбільші піки їхньої активності у квітні-травні та серпні-вересні, – каже заступник директора Центру Олег Когут. - Зараз саме триває сезон літньо-осінньої активності, тож люди, які ідуть відпочивати на природу, по гриби, ягоди мусять бути дуже обережними. Після повернення додому оглядати себе і близьких і у разі виявлення кліщів, звернутися до лікаря".

Торік хворих було значно менше. На хворобу Лайма за аналогічний період захворіло 73 мешканці області, а за весь рік лише троє дітей.

Зазначимо, що хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке має хронічний або гострий перебіг і може уражати серце, суглоби, нервову систему і шкіру. Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м'язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Захворювання може призвести до інвалідності, а в окремих випадках - до летальних наслідків, якщо швидко не звернутися до лікарів.

Дивись ще:

Вихідні в подарунок: як львів'яни відпочиватимуть на День Незалежності

Такого ще не було: завтра всі львівські водії питимуть за кермом 

Дізнайся: коли ощадливим львів'янам почнуть виплачувати зекономлені субсидії 

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах