Не сподобався: львівська інтелігенція розкритикувала фільм "Шляхетні волоцюги"

Новина - Події - Не сподобався: львівська інтелігенція розкритикувала фільм "Шляхетні волоцюги"

Новина - Події - Не сподобався: львівська інтелігенція розкритикувала фільм "Шляхетні волоцюги"

Події
21 серпня 2017 09:54

Львівська інтелігенція розкритикувала фільм "Шляхетні волоцюги", адже вважають, що він паплюжить історію міста. Львівський письменник Юрій Винничук заявив, що ті, хто знімають цей фільм не знайомі з львівськими реаліями того часу. Про це він написав на своїй сторінці у Facebok, передає Львівський портал.

Не сподобався: львівська інтелігенція розкритикувала фільм "Шляхетні волоцюги" фото

"З’явилося уточнення, яке мало що міняє стосовно фільму про батярів. Знімає його тепер не білоруський режисер, а нібито український Олександр Березань. Який досі знімав серіали для Росії та рускоязичні фільми, які хоч і мають зазначено країну виробництва "Украина", але тут же й утчонено: "перевод не требуется".

То хто це такий український режисер?Нормально. Про історичний Львів тільки такі фахівці й повинні знімати. Як і різні горови про гуцулів.
Тим часом до мене зголосився один із авторів сценарію, обурений до глибини душі. Мовляв, він філолог і т.д. Але сценарій, з яким я ознайомився, свідчив більше про малограмотних людей, які не тільки не володіють галицькою говіркою, але й українську погано знають. До того ж не знайомі з львівськими реаліями того часу", – написав він.

Також він додав, що  сценаристи фільму поцупили шматки з його роману"Танґо смерті".

Окрім цього, народний депутат України Оксана Білозір у Facebook також розкритикувала фільм та зазначила, що такі проекти  можна розцінювати, як "продовження гібридної інформаційної війни всередині українського суспільства".

"Львівські батяри – це неймовірно весела, але разом з тим глибока за своїм духовним і філософським змістом субкультура, яка стала одним із важливих культурних феноменів та візитною карткою Львова.

Львів’яни щиро поважали веселих та вільних духом батярів. І ця повага донині передається з покоління в покоління. То ж не дивно, яке обурення у львів’ян викликає спроба представити батярів, як якихось дрібних злодюжок!!!, як це намагаються зробити автори фільму "Шляхетні волоцюги". Причому, за фінансової підтримки з боку держави!

Більше того! Фактично відбувається паплюження національної культури, підміна понять, навмисно спотворюються історичні назви, русифікуються таблички з назвами закладів.

Як можна розцінювати такі проекти, як не продовження гібридної інформаційної війни всередині українського суспільства? У всій повноті свого прояву! Адже через такі візуальні образи, через кінематограф, формуються фальшиві уявлення про українську культуру, субкультуру, менталітет", – написала вона.

Також Білозір написала, що на прохання громадськості вона скерувала депутатські звернення до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра культури України Євгена Нищука, голови Держагентства з питань кіно Пилипа Іллєнка щодо приведення проекту художнього фільму "Шляхетні Волоцюги" у відповідність до історичної правдивості та культурної достовірності.

Дивись ще: 

П'яні "гангстери": вночі у Львові двоє чоловіків та жінка погрожували таксисту пістолетом

Етновир та кавуновий фест: куди піти у Львові на День Незалежності

До уваги водіїв: від сьогодні у центрі Львова почали діяти нові правила проїзду

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах