Нові правила: як тепер львів'янам рахуватимуть субсидії з оплати ЖКХ

фото з сайту VARTA1

фото з сайту VARTA1

Події
04 вересня 2017 16:29

В Україні набули чинності нові правила нарахування субсидій з оплати житлово-комунальних послуг. Як дізнався ZAXID.NET, більшість новацій скеровані на те, щоб охопити субсидіями ті категорії громадян, які раніше через певні перепони ними не користувалися, але дійсно їх потребують.


Довідка про доходи


Як відомо, право на призначення субсидії мають ті родини, чиї комунальні витрати перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу.

Найсуттєвішою новацією є те, що для призначення субсидій враховуються доходи сім’ї не за чотири квартали, як раніше, а лише за два.

На новий опалювальний сезон з 1 жовтня при розрахунку розміру субсидії будуть враховуватися доходи за перший і другий квартали поточного року, а в неопалювальний період — з 1 травня 2018 року — за третій і четвертий квартали цього року.


Безробітним бути невигідно


При цьому відчутні зміни стосуються заявників, у складі чиїх сімей є безробітні. Так, тепер дохід безробітних за цей період буде вказуватися в розмірі не одного, а двох прожиткових мінімумів, тобто 3248 грн. В уряді це пояснюють відновленням соціальної справедливості, аргументують тим, що раніше працююча вчителька могла отримувати меншу субсидію, аніж безробітні, які часто на практиці все-таки працюють, але неофіційно.

Разом із цим, якщо сім’я опинилася у складних обставинах, то може звернутися із відповідною заявою до відділу соціального захисту за місцем реєстрації. Після комісійного обстеження таким заявникам можуть призначити субсидію враховуючи один прожитковий мінімум для безробітного.

Нові правила: як тепер львів'янам рахуватимуть субсидії з оплати ЖКХ фото

Інфографіка щодо нарахувань субсидій видання "Слово і Діло"


Незначні борги не стануть перепоною


Уряд також лібералізував умови надання субсидій сім’ям, які мають заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги. Раніше діяла норма, що не дозволяла боржникам претендувати на продовження субсидії взагалі. Тепер, якщо сім’я має незначні борги – до 20 неоподатковуваних мінімумів, що складає 340 грн, відділи соцзахисту автоматично проведуть перерахунки та призначать субсидії на новий термін.

Усі інші боржники, у яких борг більше 340 грн, для оформлення субсидій на новий період мають або укласти договір про реструктуризацію, або повністю сплатити борг.


Для пенсіонерів


Умови призначення субсидій для пенсіонерів уряд почав спрощувати ще у травні. Тоді збільшили соціальну норму житла, на яку можуть призначити субсидію, якщо у ній зареєстровані одна або дві непрацездатні особи, із 49м2 до 75 м2.

Тепер з’явилася ще одна новація. Для розрахунку доходу для призначення субсидії пенсіонеру, який працював, однак втратив роботу, враховуватимуть лише розмір пенсії за місяць, попередній до місяця звернення.


Субсидію можуть отримати діти без батьківського піклування та непрацездатні особи


Крім цього, врегульована можливість призначення субсидії у разі, якщо у помешканні проживають неповнолітні діти, які лишилися без батьківської опіки або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку. У таких випадках за субсидіями відтепер можуть звертатися опікуни та піклувальники. При цьому субсидія буде розраховуватися, виходячи з розміру пенсії у зв’язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та недієздатних осіб.

Разом із цим зазначені доходи підопічних дітей і недієздатних осіб не враховуватимутьдо сукупного доходу опікунів і піклувальників у разі звернення за призначенням субсидії їм особисто.

Також передбачено, що у разі смерті особи, якій було призначено субсидію на придбання твердого палива і скрапленого газу, така субсидія виплачуватиметься одній з осіб, які зареєстровані у приміщенні, за заявою такої особи.


Норми споживання газу знизили


Разом із цим, для розрахунку субсидій на чверть знизили соціальні нормативиспоживання газу. Якщо раніше для субсидії для помешкань необладнаних лічильниками рахували витрату газу на приготування їжі по 4,4 м3 на людину на місяць, то тепер – по 3,3 м3. Норматив витрати газу на приготування їжі і підігрів води знизили із 7,1 м3 до 5,4 м3. Норматив витрати газу у помешкані, де також є водонагрівач, знизили з 14 до 10,5 м3.


За зекономлені ресурси заплатять


Нововведенням є й монетизація невикористаної частини субсидій, про яку в уряді не втомлюються говорити. На компенсацію можуть розраховувати лише ті, хто має індивідуальне опалення і зекономив субсидію. Однак навіть за умови суворої економії електроенергії й газу її розмір за рік не такий вже й великий. Сума у кожного буде різна, залежно від того, хто скільки зекономив, однак максимально можна отримати 135 грн за зекономлену електроенергію і 695 грн за зекономлений газ.

Дивись ще:

За 9 мільйонів: у Львові відкрили новий дитсадок 

Що шукають: СБУ проводить обшук в управлінні освіти Львова 

Вирок: у Львові засудили вчительку через смерть учня 

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах