Знайомся: львівський театр Лесі Українки отримав нову керівницю

Новина - Події - Знайомся: львівський театр Лесі Українки отримав нову керівницю

Новина - Події - Знайомся: львівський театр Лесі Українки отримав нову керівницю

Події
04 вересня 2017 16:49

За результатами конкурсу, що відбувся 4 вересня, на посаду художнього керівника-директора львівського театру ім. Лесі Українки, театр очолить Ольга Пужаковська. Вона з 2012 року є менеджером проектів ЛММГО "Мистецька майстерня "Драбина"", з березня до червня 2017 року – головний адміністратор театру ім. Лесі Українки, працювала головною спеціалісткою відділу культури по охороні об’єктів культурної спадщини Рахівської райдержадміністрації.

Загалом на цю посаду претендувало п’ять кандидатів. Оскільки посада передбачає суміщення посад художнього керівника та директор, перед кандидатами постають задачі й художнього, і господарського плану.

Відповідно до закону кандидати презентували програму розвитку театру на рік та на п’ять років.

Знайомся: львівський театр Лесі Українки отримав нову керівницю фото

Ольга Пужаковська

Ольга Пужаковська вважає важливим налагодити комунікації у колективі, організувати наради та щомісячні звіти. Ольга планує провести анкетування серед працівників театру, щоб точніше визначити пріоритетні зміни. Вона планує так перерозподілити обов’язки, щоб оптимізувати роботу театру.

Щодо проблем із приміщенням, то першочерговими вона назвала необхідність відремонутувати опалення, каналізацію та дах. Також Пужаковська планує облаштувати фойє та інші простори театру, щоб глядачі почувалися комфортніше.

Також вона планує розробити рекламну стратегію до кожної вистави та залучати до театру додаткові кошти. Щодо творчості, то головним вона вважає сформувати художньо-постановочну частину, яка займатиметься відновленням старих та створенням нових вистав.

Ольга Пужаковська бачить майбутній репертуар у точних відсотках: 20% - високобюджетні великі вистави, 60% - вистави для масового глядача, які забезпечать театру заробіток, 20% - експериментальні вистави. У більш віддалених планах – міжнародний театральний фестиваль.

"Я не планую змінювати напрямок театру, а планую розвивати його як молодіжний та сучасний", - говорить вона.

Найцікавіше з програми кандидатів на посаду художнього керівника-директора львівського театру ім. Лесі Українки

Тарас Кіцинюк, колишній актор театру ім. Лесі Українки, основну увагу зосередив на господарських проблемах. Серед своїх першочергових задач він назвав: зняти радянську символіку у глядацькому залі та відремонтувати дах, що тече. Також Кіцинюк наголосив на проблемах із пожежною безпекою та каналізацією.

Щодо творчих завдань, то тут Тара Кіцинюк наголосив, що у театрі повністю не сформована трупа, а вистав замало. "Експериментувати можна тоді, коли є налагоджена система", - сказав він, зазначивши, що театр має охопити усі категорії глядачів.

Оксана Цимбал була актрисою у Львівському театрі ім. Леся Курбаса, зараз працює у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого. Вона основний акцент зробила на творчій складовій.

Цимбал запропонувала проект креативного простору, орієнтованого в першу чергу на працюючи креативну молодь. Вона виступає за багатовекторний розвиток театру: тут мали би бути передбачені не лише вистави, а концерти, виставки, літературні читання, лекції, майстер-класи, дитячі програми, теле-кіностудія, кабаре тощо. Також Цимбал вважає за необхідне запровадити тренінги і для акторів театру.

Кожному новому проекту мали би передувати кастинги, де актори мали би змогу самі пропонувати себе на ту чи іншу роль. Щодо проектів, то Оксана Цимбал виступила відразу із чотирма конкретними пропозиціями нових вистав від режисерів з інших міст України. Вона зізналась, що наявних вистав у театрі не бачила.

Микола Яремків, що з 2008 року працював викладачем з майстерності актора у Національному університеті театру, кіно та телебачення ім. Карпенка Карого, розпочав презентацію із того, що про театру Лесі Українки він нічого не знає і вистав не бачив. Програми розвитку як такої він не представив.

Розповів лише, що має на прикметі людину, яка "вміє робити гроші з повітря". Також запропонував до постановки декілька п’єс.

Євген Лавренчук, учень Романа Віктюка є за фахом оперним режисером та співзасновником "Школи акторської майстерності та режисури". Євген Лавренчук брав участь у конкурсі на посаду керівника Львівського театру опери та балети ім. Соломії Крушельницької. За його словами, він хоче бути необхідним Україні негайно.

У центрі його програми – вихід театру на міжнародну арену. Для цього він пропонує створити систему лояльності для постійних глядачів, створити маркетинговий відділ та некомерційний освітній заклад на базі театру. Він пропонує також освітні програми для глядачів та активізацію роботи з дітьми та молоддю. Щодо акторів, то він планує запровадити систему тренінгів.

Також Лавренчук планує створити відділ, який би запрошував на прем’єри директорів міжнародних фестивалів. За його словами кожна прем’єра театру має ставати подією у театральному житті країни. За сезон таких подій має з’являтися чотири. Також Лавренчук планує запрошувати до Львова світових зірок із камерними виставами. У планах – широкий асортимент сувенірної продукції та яскраві режисерські імена (такі як Роман Віктюк та Даніел Ольбрихський).

Джерело: Захід

Дивись ще:

Продавали наркотики: у Львові викрили банду, якою з тюрми керував в'язень

Пригощайся: у Львові відкрився фестиваль вуличної їжі 

Попався: на Львівщині схопили педофіла-іноземця

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах