1000 культурних подій: у Львові розпочався 24-й Форум видавців

фото з сайту Львівська газета

фото з сайту Львівська газета

Події
13 вересня 2017 11:07

З нагоди цьогорічного форуму видавців українські видавництва видали кілька тисяч назв нових книжок. Вони привезуть до Львова понад 100 тонн книжок. Лише на конкурс "Найкраща книжка Форуму-2017" надійшло 447 прекрасних видань від 90 видавництв. Також змінилась і формула конкурсу: тепер 3 окремі журі обиратимуть книжки у Харкові, Києві та Львові, незалежно одне від одного.

ZAXID.NET зібрав лише декілька новинок від кількох українських видавництв. Звичайно, вибір є суб’єктивним і розповісти про усі новинки просто неможливо. Повну програму Форуму можна подивитись тут.

Видавництво "Фоліо" пропонує повне зібрання творів Романа Іваничука. Ім’я Романа Іваничука (1929—2016), українського письменника, лауреата багатьох літературних премій, відомо не тільки в Україні, а й далеко за її межами. У його творчому доробку близько п’ятнадцяти історичних творів, якими письменник намагався заповнити білі плями в нашій історії.

Також презентуватимуть "Король Болю" Богдана Коломійчука (тут знову з’являються герої, вже знайомі читачеві за його твором "Людвисар. Ігри вельмож", - найманці Христоф і Казимир, Софія і лікар Домінік Гепнер…), " Вулиці Львова" Ігоря Мельника (книжка є ілюстрованою історією львівського середмістя та його околиць), книгу Андрія Аркана "Батяр з Клепарова" (Львівського батяра Северина Бабія і Марту Брук, дочку відомого в місті психотерапевта, наприкінці 30-х років поєднало захоплення джазом та модними естрадними ритмами.) та "Офіцер зі Стрийського парку" Андрія Кокотюхи (останній роман "львівського циклу" Про Клима Кошового).

1000 культурних подій: у Львові розпочався 24-й Форум видавців фото

"Одна з тих новинок, які я тримав в секреті. Дуже важлива для розуміння того, що відбувалося на сході, книга", - так написав голова видавництва Олександр Красовицький про книгу Андрія Сови "Звіт за серпень’14".

"Клуб сімейного дозвілля" представив таку п’ятірку книжкових новинок до Форуму: Василь Шкляр "Троща" (роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою), Олена Герасим’юк "Розстрільний календар" (хроніка політичних репресій у радянській Україні), Джон Грей "За межами Марса та Венери. Магія стосунків у бурхливому сьогоденні" (продовження мегахіту "Чоловіки з Марса, жінки з Венери"), Володимир Лис"Місяць, обмитий дощем" (збірка есеїв і новел про життя), Маргарет Етвуд "Оповідь служниці" (антиутопія, яку порівнюють зі знаковими романами цього жанру).

1000 культурних подій: у Львові розпочався 24-й Форум видавців фото 1

Видавництво "А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га" привезе до Львова довгоочікуваний сценарій "Фантастичні звірі та де їх шукати" (фільм, що став справжнім хітом минулого року є приквелом до серії про Гаррі Поттера). Також видавництво презентує першу книжка з трилогії Джонатана Страуда "Бартімеус", яка пропонує ще один альтернативний світ, де владу захопили маги та чарівники й керують усім за допомогою джинів, демонів та афритів. Тож згодом буде продовження трилогії.

Видавництво "Віват" привезе книгу Пітера Брауна "Дикий робот". Автор поміщає робота на острів, де він, а насправді вона намагається вижити у природі, пристосуватися до зовсім нешаблонних обставин життя як на роботів у дитячій уяві, та й і у дорослій теж.

На Форумі відбудеться презентація книжки Артема Чеха "Точка нуль". Ця книжка виходить у люди після тривалої паузи в літературній творчості Артема Чеха. Мобілізований у п’ятій черзі, письменник пробув 10 місяців на передовій, і тепер він без пафосу й надмірного натуралізму, зі здоровою самоіронією та відвертістю створює образ сучасного українського військового ? не глибоко травмованого невдаху, розчавленого обставинами, не ідеалізованого безстрашного епічного воїна, а героя нашого часу.

1000 культурних подій: у Львові розпочався 24-й Форум видавців фото 2

Ще однією новинкою цього видавництва є книжка-картинка "Гусь від А до Я". Абетка від Гуся — це те, на що чекали прихильники відомого інтернет-персонажа. Книжка покаже Гуя у різних образах і позах, а головне — без цензури.

"Видавництво Старого Лева" презентує відому книгу Доді Сміт "101 далматинець" про 101 плямисте цуценя та двох дорослих далматинців. Також для підлітків буде цікавою книга Террі Пратчетт "Колір магії", дизайн обкладинки розробила Творча майстерня "Аґрафка". У книзі нарешті українською заговорили герої інтелектуального фентезі Террі Пратчетта з циклу "Дискосвіт".

Також побачили світ "Дорога святого Якова. 900 км пішки" Дзвінки Матіяш, "12 неймовірних жінок про цінності, які творять людину" Мар’яни Савки. Презентацію книги Катерини Калитко "Земля загублених, або маленькі страшні казки" супроводжуватиме фотовиставка-аукціон авторки (зібрані кошти будуть передані "КримSOS" для допомоги дітям кримських політв'язнів).

1000 культурних подій: у Львові розпочався 24-й Форум видавців фото 3

Також презентують і новий роман Наталки Сняданко "Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма". У центрі роману - історія одного з найекстравагантніших членів імператорської родини Габсбурґів - Вільгельма, більше відомого в Україні за бойовим псевдонімом Василь Вишиваний. У романі його українську ідентичність розширено уявною - ймовірною - частиною біографії. У ній він не помирає у стінах Лук’янівської в’язниці, як відбулося насправді, а опиняється в радянському Львові, одружується, виховує сина й онуку, разом із дружиною, намагається пристосуватися до нової суворої дійсності...

Нашому місту також присвячена книга Катажини Котинської "Львів: перечитування міста".

"Наш Формат" на Форумі видавців представить: Джек Велч "Переможець" (поради легендарного керівника "Дженерал електрик"), Джордан Елленберґ "Як ніколи не помилятися" (Джордан Елленберґ показує, як проблеми в політиці, медицині, бізнесі, вирішуються за допомогою математики), Говард Шульц "Історія Starbucks", Філ Найт "Взуття-буття" (історія про величну взуттєву компанію, що почалася з півсотні позичених доларів) та інші книжки. Також видавництво пропонує новий роман "Руїни бога". Це драматична історія Тедді Тодда – поета, героїчного льотчика, батька й турботливого дідуся, який пережив війну й бачив багато такого, що не передається словами.

1000 культурних подій: у Львові розпочався 24-й Форум видавців фото 4

Також на Форумі будуть представлені "Спогади" Павла Скоропадського. Останній гетьман України Скоропадський залишається однією з найбільш суперечливих і найменш осмислених постатей перших Визвольних змагань (1917—1921 роки). Скоропадський нарікав, що йому постійно доводилося маневрувати між радикально протилежними настроями і групами у суспільстві. Між реставраторами, які мріяли, що "все повернеться й буде по-старому", та ліворадикалами з безумними прожектами. Між хаотичним духом широких мас і диктаторськими замашками окремих кіл і діячів. Відомості про гетьмана та про організований ним досить химерний державний організм часто обмежуються кількома негативиними стереотипами в антипатиків і кількома позитивними в симпатиків.

Видавництво "Кальварія" привезе роман Олександра Олійника "Денний звук", який став переможцем літературного конкурсу "Кальміюс", а також "Неймовірні пригоди Тягнизуба", комікс про львівського лікаря і силача-рекордсмена Олега Скавиша на прізвисько Тягнизуб.

Видавництво Анетти Антоненко презентує новий роман Любка Дереша "Спустошення", а у Meridian Czernowitz побачив світ новий роман Сергія Жадана "Інтернат".

Видавництво Terra Incognita підготувала видання "Сковорода. Найкраще", а також арт-бук "Наречена".

1000 культурних подій: у Львові розпочався 24-й Форум видавців фото 5

Арт-бук "Наречена" – це мандрівка у світ традиційного весільного костюма. Книга є продовженням популярного арт-бука "Скриня. Речі Сили", що вийшов минулого року та отримав персональну відзнаку мера міста і титул "Книга Форуму видавців".

Від видавництва "Урбіно" діти та підлітки отримають "За синіми дверима" Марціна Щигельського та "Зелені мартенси" Йоанни Ягелло. У першому романі дванадцятирічний Лукаш їде з мамою на омріяні канікули. Дорогою вони потрапляють в аварію, після якої хлопець опиняється в лікарні, а згодом – у своєї тітки, яка живе в невеликому приморському містечку. Лукаш не може звикнути до нового життя: він не знаходить спільної мови ані з тіткою, ані з іншими дітьми.

1000 культурних подій: у Львові розпочався 24-й Форум видавців фото 6

У книжці Йоанни Ягелло йдеться про Фелікса, якому школа нагадує фронт, на якому точиться безупинне суперництво. У кого крутіший смартфон? Хто прийшов у фірмових шмотках? Але хлопець не збирається брати участі в цих змаганнях: у нього набагато серйозніші проблеми, до того ж, доводиться на невизначений час стати головою родини.

Ось лише трохи книжок з тих ста тон, які уже приїхали до Львова. Нагадаємо, Форум видавців триватиме з 13 по 17 вересня. 14 вересня назвуть найкращі книжки цьогорічного Форуму.

Дивись ще:

Оголосили офіційну програму 24-го Форуму видавців у Львові 

100 тонн книжок, 40 локацій та тисяча культурних подій: завтра у Львові стартує 24-й Форум видавців

15 подій Форуму видавців, на які варто звернути увагу 

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах