Безкоштовно: у Львові пацієнтам ставлять дорогі кардіостимулятори

фото з сайту zdnet.com

фото з сайту zdnet.com

Події
26 жовтня 2017 16:04

На початку жовтня Львівський обласний кардіологічний центр отримав від МОЗ 98 одно- і двокамерних електрокардіостимуляторів, які конче потрібні пацієнтам з брадиаритміями (сповільненою роботою) серця. Майже рік пацієнти були змушені купувати кардіостимулятори власним коштом, бо їх просто не було. Тепер кардіостимулятори надають безкоштовно. У жовтні цією можливістю вже скористалося 28 пацієнтів з різних районів області.

На ці електрокардіостимулятори у Центрі очікували ще у 2016 році, але надійшли вони лише у жовтні 2017 року. У грудні, за словами кардіохірургів, мають надійти ті, які замовляли на початок 2017 року, а в березні 2018 року – ті, що замовляли на друге півріччя 2017 року. Далі мали б находити без затримок (так обіцяють в МОЗ) відповідно до замовлень.

"Дуже важливо донести до людей, особливо мешканців сіл, районів інформацію про те, що штучні водії ритму серця зараз у Центрі є і надають їх абсолютно безкоштовно. Нерідко хворі, які потребують допомоги, не йдуть на консультацію до кардіологів лише через те, що їх лякає вартість цих пристроїв", - каже Остап Герета, завідувач відділення електрофізіологічних досліджень серця Центру.

Електрокардіостимулятор (штучний водій ритму серця) – це пристрій, який допомагає зберегти життя і поліпшити його якість хворим, що страждають від різного роду аритмій, коли серце б’ється з меншою частотою, ніж потрібно або взагалі перестає битися на 3,5-10 секунд. Є великий ризик того, що в якийсь момент воно може не "завестися".

Операції зі встановлення електрокардіостимулятора роблять під місцевим знечуленням. Пацієнт при свідомості і може розмовляти з кардіохірургом. В підключичній ділянці кардіохірурги роблять розтин (до 5 см), щоб помістився невеличкий стимулятор. І через вену в серце заводять два електроди (якщо двокамерний стимулятор) чи один ( якщо однокамерний) і підключають до стимулятора. Якщо пацієнт середньої тілобудови чи трохи повнуватий, то його зовсім не видно.

Електрокардіостимулятор не працює постійно, а в режимі очікування. Коли серцебиття на якусь мить секунди зупиняється, він миттєво включається і не дозволяє йому зупинитися, стимулює його, і як тільки серце запрацює, стимулятор вимикається.

З електрокардіостимуляторами пацієнти можуть спокійно жити 8-12 років. Найбільший термін у практиці львівських кардіохірургів – майже 20 років. При потребі, їх можна замінити. У Центрі їх встановлюють приблизно 300 на рік. Такої допомоги для серця потребують люди різного віку. Днями електрокардіостимулятор встановлювали 87-річній бабусі і 38-річному чоловікові. Бувають випадки, що їх встановлють і немовлятам.

"Електрокардіостимулятори, що надійшли, дуже хорошої якості. Вони бельгійського виробництва , виготовлені за ліценцією США. Середня вартість однокамерного водія ритму – від 20 до 35 тис. грн, а двокамерного – від 35 до 70 тис. грн. Пацієнтам, ще раз підкреслюю, їх надають безкоштовно", - каже Остап Герета.

У кардіоцентрі пацієнтам зі складною патологією серця встановлюють і трикамерні електростимулятори, кардіовертеридефібрилятори (в тому числі трикамерні), вартість яких становить від 105 до 250 тис. грн. Але ними держава наразі не забезпечує (їх пацієнти купують самі), хоч обіцяє в майбутньому закуповувати їх за бюджетні кошти.

Кому терміново потрібна консультація кардіолога? Передусім тим, у кого знижене серцебиття, запаморочення, часто поєднане з високим тиском, який не піддається корекції.

"Нині навіть у селах люди мають тискоміри, які показують частоту серцевих скорочень. Нормальна робота серця – 60-80 ударів на хвилину в спокої. Коли менше 60 ударів і більше 80 ударів, треба йти на консультацію до кардіолога чи аритмолога. Якщо частота менше 60 ударів (55-50), відкладати візит не варто, а якщо менше 45 ударів, то до лікаря треба вже бігти, але не самому. Таку людину треба обов’язково супроводжувати. І що швидше він отримає кваліфіковану допомогу, то менше ризику втратити життя", - каже Остап Герета.

Джерело: zaxid.net

Дивись ще: 

Сміттєва проблема: готовий проект рекультивації львівського сміттєзвалища

Львів'янам на замітку: з грудня "Укрзалізниця" введе новий графік руху поїздів 

Не чекай даремно: з понеділка львівський трамвай № 2 змінює маршрут

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах