Невідомий Львів: під "Вернісажем" археологи виявили унікальну знахідку

фото з сайту lviv.sq.com.ua

фото з сайту lviv.sq.com.ua

Події
03 листопада 2017 17:54

Під ринком "Вернісаж" у Львові археологи віднайшли частину муру унікальної львівської пам’ятки - Низького замку. Знайдений мур науковці попередньо датують XV-XVI століттям. Він, очевидно, був частиною замкового комплексу, і, зважаючи на датування, був зведений під час однієї з перебудов замку. Про це повідомляється на сайті Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" ІА НАН України. 

"На території Низького замку, нині це площа під львівським ринком "Вернісаж", археологічні роботи проводяться вперше. І це вперше нам вдалось локалізувати і побачити мур замкового комплексу. Ми припускаємо, що це може бути частина стіни внутрішньої забудови подвір’я. Наразі складно сказати, до якої саме будівлі її можна прив’язати. Для цього потрібно дослідити більшу площу", - розповів співробітник Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба" ІА НАН України Микола Шніцар.

Нагадаємо, минулого тижня на площі перед львівським театром імені Марії Заньковецької, розпочали археологічні дослідження Низького замку. Низький замок не належить до числа добре досліджених об'єктів. Найдавніші відомості про історію замку знаходимо у праці львівського історика XVII ст., бургомістра Бартоломея Зиморовича. Перший князь, що обрав Львів за свою столицю - Лев Данилович, проживши зиму на Високому замку "серед лютого завивання невщухаючого вітру", переніс свій двір до збудованого ним Низького замку у долині Полтви. Ці події у своїй хроніці Зиморович датує 1270-ми роками.

Дивись ще:

Львів'янину на замітку: з нового року вчителям підвищать зарплати 

Як у Європі: у Львові облаштують сучасні зупинки транспорту 

Дізнайся: чому у Львові більше не буде спеціалізованих шкіл

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та  в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах