Права містян, звіт мера і етика депутатів: Львів затвердив новий статут міста

Новина - Події - Права містян, звіт мера і етика депутатів: Львів затвердив новий статут міста

Новина - Події - Права містян, звіт мера і етика депутатів: Львів затвердив новий статут міста

Події
07 грудня 2017 12:04

Затверджено Статут територіальної громади міста Львова. Про це VG Львів повідомила Львівська  міськрада.

Статут Львова є основним документом міста, в якому описані повноваження органів влади, права і обов'язки мешканців міста та способи їх долучення до управління містом. На відміну від попереднього статуту, прийнятого у 2002 році, тут також є детальний опис того, як мають звітувати перед мешканцями мер та депутати Львівсько міськради. 

Загалом статут має вищу юридичну силу з-поміж всіх інших актів, виданих міськрадою Львова, міським головою чи іншими органами і посадовими особами міста.

У новому статуті чітко встановлено, що Днем Львова є перша неділя травня (раніше просто зазначалося, що цей день встановлює міськрада або мер). У документі тепер не лише названі символи міста (Герб, Великий герб та хоругви), а є також їх офіційні зображення. Статут описує структуру влади у місті, права і обов'язки мешканців, депутатів міськради та міського голови. Тут також з'явилася окрема стаття, присвячена етиці депутатів міськради, за порушення якої їх можуть позбавити права виступати на сесіях.

Так, депутатам радять утримуватися від заяв та вчинків, що можуть компрометувати Львів чи Україну, від публічних образ, від поширення недостовірної інформації, блокування роботи міськради, а також від подарунків чи гонорарів за виконання своїх повноважень. У випадку порушення етики депутата можуть позбавити права виступати впродовж п'яти засідань міськради. Цікаво також, що покарання на за порушення депутатом етики можуть застосувати і на прохання не менше 75 мешканців Львова (їм потрібно буде звернутися із письмовою заявою до депутатської комісії законності та депутатської діяльності).

Згідно з документом, міський голова щороку до 30 квітня під час відкритої зустрічі має звітувати перед львів'янами про виконання бюджету, стратегії розвитку міста, розповідати про плани на наступний рік та відповідати на питання мешканців міста.

Дивись ще:

Дивись: з'явилася програма новорічно-різдвяних заходів у Львові

Відеофакт: Порошенко покатався на львівському електробусі

Дізнайся які: львівські зупинки обладнають Wi-Fi і зарядками для гаджетів

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах