Фотофакт: у Львові розкопали мури старовинного замку

Новина - Події - Фотофакт: у Львові розкопали мури старовинного замку

Новина - Події - Фотофакт: у Львові розкопали мури старовинного замку

Події
14 грудня 2017 11:50

"Рятівна археологічна служба" провела розкопки на території ринку "Вернісаж", що у Львові між вулицями Низький Замок, Театральною, Лесі Українки та проспектом Свободи. Про це пише tvoemisto.tv.

Площа досліджень склала 30 кв. м, а глибина – приблизно 5 м.

Як розповів директор підприємства Олег Осаульчук, ці роботи були попередніми: провели так зване шліфування для того, щоб розпочати розробку програми досліджень на майбутнє.

"Ця територія надзвичайно цікава для досліджень, із огляду на історію. Там розташовувався Низький замок, палац наших князів Данила та Лева, відповідно до різних матеріалів. Водночас ця територія надзвичайно складна для досліджень, із огляду на те, що до війни там були забудови", – розповів Осаульчук.

За його словами, дослідникам було складно знайти місце для робіт, за необхідності узгодити інтереси археологів та підприємців із ринку "Вернісаж".

"За результатами досліджень стало зрозуміло, що розкопки будуть надзвичайно складними з точки зору технології виконання. Там знайшли дуже багато решток фундаментів будинків, які нині не існують. Тільки в деяких місцях нам вдалося, попри мури та фундаменти, дійти до материкової основи на глибині 4,5-5 метрів. Також ми виявили матеріали більш раннього періоду, ніж часи заснування Низького замку", – додав він.

Ще одним викликом для археологів лишаються ґрунтові води, які цілком імовірно можуть мати занадто високий рівень та стати на заваді роботі. Окрім технологічних складнощів, є і юридичні, адже частково територія ділянки перебуває в оренді, а частково – використовується підприємцями.

За словами Олега Осаульчука, компанія погоджується провести повноцінні розкопки, за умови надання простору для проведення досліджень.

"Необхідно досліджувати територію у 200-300 метрів площі, тоді ми зможемо говорити про якісь просторові результати. Підприємці на "Вернісажі" погодяться, і ми знайдемо компроміс, єдине, чого вони побоюються – це прикриття якихось незрозумілих планів забудови під егідою розкопок", – додав він.

Перед дослідниками стоїть завдання узгодити питання проведення розкопок із управлінням охорони навколишнього середовища ЛМР і зрозуміти, чи буде місто підтримувати цей проект, чи він припинить своє існування.

"Поки що ми хочемо розробити довгострокову програму досліджень, під яку почати пошук джерел фінансування, адже ці роботи будуть надзвичайно коштовними і місто навряд чи виділить гроші на повномасштабні археологічні дослідження. Це територія, яка не належить комусь конкретно, але для історії Львова та її розуміння має велике значення", – сказав він.

Фотофакт: у Львові розкопали мури старовинного замку фото

Фотофакт: у Львові розкопали мури старовинного замку фото 1

Фотофакт: у Львові розкопали мури старовинного замку фото 2

Дивись ще:

Будинок з історією: Львів може втратити старовинну віллу

Невідомий Львів: 10 фактів про головний універмаг міста

Будинок з історією: у Львові продають старовинну віллу

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах