Нові штрафи, ціни і пенсії: ТОП змін цього року

Новина - Події - Нові штрафи, ціни і пенсії: ТОП змін цього року

Новина - Події - Нові штрафи, ціни і пенсії: ТОП змін цього року

Події
03 сiчня 2018 12:21

У рік Собаки українців чекає чимало змін. Найважливіші нововведення 2018 року, які почали діяти вже з 1 січня VG Львів зібрав у цьому матеріалі. 


Максимальна швидкість 50 км/год


Максимальна дозволена швидкість руху автотранспорту в населених пунктах зменшилася з 60 км/год до 50 км/год. Перевищувати цей ліміт дозволено лише на 9 км/год. 

Нові штрафи за порушення ПДР

За перевищення швидкості та інші порушення українців чекають і нові штрафи:

- за перевищення максимально дозволеної швидкості - до 3400 гривень (зараз - 510 гривень);

- за те, що зник з місця ДТП - до 3400 гривень, з можливістю позбавлення права керування транспортним засобом на термін до півроку;

- за керування автомобілем без водійських прав - до 10 200 гривень, а за повторне порушення - 40 800 гривень.


Підвищення мінімальної зарплати


В Україні на 523 гривні підвищили мінімальну заробітну платню – тепер вона становить 3723 грн на місяць. 

Мінімальна погодинна зарплатня з 1 січня становить 22,41 грн. 


Зростання прожиткового мінімуму


У порівнянні з 1 січня 2017 року зріс і прожитковий мінімум – на 156 гривень. Тепер він становить 1700 грн, для дітей до шести років – 1492 грн, для дітей з шести до 18 років – 1860 грн, для працездатних осіб – 1762 грн, а для осіб, які втратили працездатність – 1373 грн.


Нова система нарахування пенсій


Тепер мінімальна кількість страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію, становить 25 років (до цього – 15 років). Наступні 10 років (до 2028 року) мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію буде збільшуватися щороку на один рік. Цю зміну введено в межах пенсійної реформи. Страховий стаж можна також купити, заплативши відповідні внески до Пенсійного фонду, мінімальний страховий внесок – 22% від мінімальної зарплатні, місяць страхового стажу коштує 44% від мінімальної зарплатні. Мінімальний розмір пенсії з 1 січня – 1373 грн.

Також зросли пенсії військовим пенсіонерам та іншим силовикам – середня сума підвищення  – 1,5 тисячі грн. Пенсії будуть підвищувати індивідуально – залежно від стажу і розміру грошового забезпечення. В середньому, пенсія військових зросте на 62%, в той час як пенсія цивільних – лише на 30%. У той же час, Рада ще не прийняла закон про підвищення пенсій військовим.


Медична реформа


В Україні почне діяти нова модель медичної допомоги. Вона буде ділитися на чотири типи: первинна допомога (сімейні лікарі, терапевти, педіатри), вторинна допомога (лікарні), третинна допомога (високоспеціалізовані клініки), екстрена та швидка допомога.

За підрахунками, лікування українцям "влетить у копієчку": з держбюджету будуть оплачувати послуги і ліки на екстреному і первинному рівні допомоги. Частково будуть компенсувати медичні послуги на вторинному і третинному рівнях.


Монетизація субсидій


Програма монетизації субсидій буде проходити в три етапи. Перший - комунальні підприємства отримують гроші з бюджету і готівкою розраховуються з постачальниками послуг (газ, вода, електроенергія, опалення).

Другий етап передбачає створення єдиної бази отримувачів субсидій. Для цього досліджують доходи тих, хто претендує на пільги. У Кабміні планують встигнути все це до наступного опалювального сезону.

Тільки після цього - третій етап - гроші з Держказначейства нараховуватимуть на особисті рахунки українців. Що важливо, суму субсидії будуть розраховувати не із соціальної норми, а зважаючи на покази лічильника. 


Зменшення соціальних норм на споживання електроенергії


- У житлових приміщеннях (будинках) вони становитимуть 70 кіловат-годин на місяць на домогосподарство з однієї людини + 30 кіловат-годин на місяць на кожного члена сім'ї (домогосподарства), але не більше, ніж  190 кіловат-годин на місяць.

- У житлових приміщеннях, обладнаних стаціонарними електроплитами за наявності централізованого постачання гарячої води – 110 кіловат-годин на місяць на домогосподарство з однієї людини + 30 кіловат-годин на місяць на кожного іншого члена сім'ї або домогосподарства, але не більше. ніж 230 кіловат-годин на місяць.

- У житлових приміщеннях, обладнаних стаціонарними електроплитами за відсутності центрального гарячого водопостачання до – 130 кіловат-годин на місяць на домогосподарство з однієї людини + 30 кіловат-годин на місяць на кожного іншого члена сім'ї, але не більше, ніж 250 кіловат-годин на місяць.

- У житлових будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами за відсутності централізованого постачання гарячої води і газових водонагравних пристроїв – 100 кіловат-годинна домогосподарство з однієї людини + 30 кіловат-годин на кожного іншого члена сім'ї, але не більше, ніж 220 кіловат-годин на місяць.

- У селах і СМТ для громадян, яким держава відповідно до законодавства забезпечує безоплатне освітлення житла – 30 кіловат-годин на місяць на людину.

Одержувачі субсидій і пільг повинні будуть платити за електрику більше, якщо перевищать ці норми.


Нові правила перетину кордону


З 1 січня для росіян і осіб без громадянства з 70 країн світу почали діяти нові правила перетину кордону. Зокрема, в пунктах пропуску під час контролю фіксуватимуть біометричні дані (відбитки пальців). Дані будуть передавати до Національної системи верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства. Вона дозволить контролювати терміни перебування іноземців на території України. Система також підключена до даних Інтерполу.


Підвищення цін на цигарки


З 1 січня вчергове підвищилися акцизи на цигарки, що має призвести до їхнього подорожчання на 2-7 грн, залежно від марки.


Підвищення тарифів на стаціонарний зв’язок


З 1 січня 2018 року Укртелеком підвищив ціни на стаціонарний зв'язок на 7-15%. Для мешканців міст абонплата за тарифом Домашній безліміт становитиме 73 грн на місяць, для мешканців сіл – 67,99 грн на місяць. Тариф "Домашній базовий" зросте до 68 і 63 грн відповідно.


Зниження мита на європейські автівки


1 січня Україна починає знижувати мита на автомобілі, вироблені в Євросоюзі. 10%-ве мито повинне знижуватися на 0,9% щороку протягом 10 років.

 
Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах