46 років тому: у Львові сталася наймасштабніша аварія в історії трамваю

46 років тому: у Львові сталася наймасштабніша аварія в історії трамваю

46 років тому у Львові сталася наймасштабніша аварія в історії трамваю.

10 січня 1972 року у Львові, на вулиці Городоцькій, трамвай розчавив 26 людей.  Про це пише gazeta.ua.

Ця аварія стала наймасштабнішою в історії львівського трамваю.

Вранці 10 січня вулицею Городоцькою спускався переповнений трамвай. На середині спуску, поблизу Львівського цирку, водій заснув і вагон став некерованим. Коли він досягнув перехрестя вулиць Городоцької і Шевченка, то зійшов із рейок і протаранив людей, що стояли на зупинці-острівці, та врізався в будівлю школи № 11 (сьогодні — Львівська правнича гімназія). Загинули 26 осіб.

Зупинка-острівець посеред проїжджої частини у Львові. Фото: wikipedia.org.

Зупинка-острівець посеред проїжджої частини у Львові. Фото: wikipedia.org.

Місцева влада інформацію засекретила. Очевидці аварії пригадують, що після трагедії на місце катастрофи прибули солдати-строковики, які миттю все прибрали так, що жодних слідів катастрофи не було видно Коли трамвай зійшов з рейок і вдарився об бордюр острівка з зупинкою, вагони розчепилися і їхали паралельно. Пасажири, які рятуючись, вистрибували з першого вагону, потрапляли під другий. Перший вагон трамваю повністю заїхав на шкільне подвір'я аж до його протилежного кінця, а другий наполовину проломив стіну. Поранених та загиблих забрали медики. Коли солдати все прибрали, то приїхала пожежна машина і зі шлангів змила кров з тротуарів і дороги. Пролом в мурі замурували і підібрали фарбу так, що наступного дня неможливо було віднайти місце пошкодження. Тільки залишилися сліди від трамвайних коліс на бруківці і на тротуарі біля аптеки.

Увечері цього ж дня про подію повідомив "Голос Америки". Радянська преса замовчувала факт трагедії, лише газета "Вільна Україна" за 11 січня 1972 року в нижньому кутку третьої сторінки надрукувала: "Виконком Львівської міської Ради депутатів трудящих висловлює глибоке співчуття рідним і близьким потерпілих при аварії трамваю в м. Львові 10 січня 1972 року. Для розслідування причин аварії, вжиття заходів з посилення безпеки руху міського транспорту та надання допомоги сім'ям потерпілих створена спеціальна комісія".

Після аварії ліквідували зупинки-острівці посеред проїжджої частини та обмежили швидкість руху вагонів на спусках.

Дивись ще:

Жертва трамваю: постраждалий відсудив "кругленьку" суму у "Львівелектротрансу"

Від ваших колій – нашим: львівськими вулицями курсуватимуть німецькі трамваї

Трагедія серед вулиці: львів’янин потрапив до реанімації через білборд

Новини України та світу 10 січня

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм