Забудь про валідол: у львівських ЦНАПах зникли "живі черги" за біометрикою

Новина - Події - Забудь про валідол: у львівських ЦНАПах зникли "живі черги" за біометрикою

Новина - Події - Забудь про валідол: у львівських ЦНАПах зникли "живі черги" за біометрикою

Події
22 лютого 2018 15:37

У ЦНАПах Львова ліквідували "живу чергу" для замовлення біометричного паспорту. Про це  VG Львів повідомила прес-служба Львівської міськради.

Раніше було складно записатися в електронному режимі, оскільки кількість місць була обмежена, адже акцент був на "живу чергу". 

"Жива черга" не є ефективною, бо були непорозуміння серед мешканців, які мали претензії щодо організації процесу. Тому щоб уникнути непорозумінь серед мешканців міста і області, з 21 лютого  в  ЦНАП послугою "Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон" можна скористатись виклично за попереднім записом – ця послуга в режимі "живої черги" не працює", - розповіла директор департаменту адміністративних послуг Львівської міськради Валентина Бартошик.

За її словами, завдяки нововведення у ЦНАПах Львова втричі збільшили кількість місць через онлайн-запис. 

"Зараз на одну годину запис зможе здійснити три клієнта на отримання закордонного паспорта, та один клієнт на отримання паспорта громадянина України у вигляді ID-картки", - додала Бартошик.

Електронна черга буде оновлюватися щотижня по понеділках, тому мешканці зможуть обрати собі будь-який зручний день протягом тижня – з понеділка до п’ятниці.

Також ми змінили пропозицію для учасників бойових дій – для них ми працювали в пільговому режимі по понеділках, а тепер це буде субота, запис також буде попередній, через наш Центр надання послуг учасникам бойових дій. Така практика успішно працює", - пояснила директор департаменту адміністративних послуг Львівської міської ради Валентина Бартошик.

З її слів, паспорти видають без проблем кожного дня в позачерговому режимі – тобто людина приходить, бере талончик на видачу паспорта і отримує паспорт. Якщо паспорт уже є в ЦНАПі – тобто переданий від територіального підрозділу міграційної служби, то людину про це одразу ж інформують, надіславши смс-повідомлення.

"В нас організована Служба доставки документів. Тобто якщо паспорт є на видачі в міграційній службі, то він одразу  потрапляє до нас в Центр надання адміністративних послуг. Тому прошу мешканців бути спокійними і очікувати повідомлення", - зазначила Валентина Бартошик.

Значні затримки у видачі паспортів пов’язано з тим, що надзвичайно великий попит серед мешканців, і технічно немає змоги належно забезпечити увесь цей процес. Проте підприємство, яке друкує паспорти, вже збільшило кількість їх виробництва.

"Спілкувалась з представниками Державної міграційної служби України, і вони повідомили дуже цікаві цифри: в січні 2017 року було оформлено 160 тис паспортів, а за січень 2018 року ця цифра зросла втричі і перевищили 450 тис паспортів. Тобто надзвичайно великий попит серед мешканців. Проте стільки мешканців не виїжджає за кордон, скільки оформлює паспортів. Водночас поліграфкомбінат, який видруковує паспорти, запустив другу лінію, тобто двічі на тиждень ми отримуємо вдвічі більше паспортів, ніж це було, наприклад, в січні, тому сподіваємося, що черга щодо видачі буде потрохи спадати, але вона ще залишається, тому що кількість замовлень є достатньо велика.   На сьогодні ми видаємо звичайні паспорти, які були замовлені вкінці жовтня, термінові – які замовили в кінці січня", - зазначила Бартошик.

Робочі станції, які облаштовані спеціальним обладнанням і підключені до єдиного демографічного реєстру (по дві робочі станції є в кожному ЦНАПі, за винятком офісу в Рясне – там 1 станція, та офісу на пл. Ринок – тут немає такої послуги) обмежені в ресурсі, тому не можуть прийняти безкінечну кількість відвідувачів – вона є регламентована.

Зазначимо, що подати документи для оформлення паспорта громадянина України можна у територіальному підрозділі ЦНАП залежно від реєстрації місця проживання особи. Проте подати документи для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон можна у будь-якому  територіальному підрозділі ЦНАПу  м. Львова.

Всі документи оформляються одразу на місці, одразу відбувається фотографування. Відповідно до наказу Державної міграційної служби України від 03.11.2016 № 280, вартість оформлення паспорта громадянина України в термін, не пізніше 20 робочих днів, становить 279 грн., до 10 робочих днів – 366 грн. Вартість оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон в термін, не пізніше 20 робочих днів, становить 557, 32 грн., до 7 робочих днів – 810,32 грн.

ЦНАПи у Львові знаходяться за адресами: вул. І. Виговського, 32, вул. Ген. Чупринки, 85, вул. М. Хвильового, 14а, вул. Т. Шевченка, 374, пр. Червоної Калини, 72а, вул. К. Левицького, 67.

До слова,  "живу чергу" для замовлення паспорта у вигляді ID-картки (паспорт громадянина України) – залишили, і вона актуальна. Водночас особи пільгових категорій обслуговуються позачергово без попереднього запису. 

ДИВИСЬ ЩЕ:

Не потрап на гачок: у Львові шахраї проводять записи у ЦНАПи

Покращення: де у Львові відкриють нові ЦНАПи

Джинсам тут не місце: працівникам львівських ЦНАПів закуплять спецформу

Новини України та світу 22 лютого

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах