Новина - Події - Як в Україні тотально ігнорують місячні: вражаючі результати дослідження Libresse
Приховують, замовчують, роблять вид, що їх взагалі не існує. Ви здогадались, мова про “ці” дні.
Саме так сором’язливо називають менструацію, з чого стає зрозумілим, що у нашому суспільстві це — і досі табу.
Торгова марка Libresse провела масштабне дослідження, щоб зрозуміти, як українці ставляться до місячних.
Якщо проаналізувати медіапростір, то ми побачимо, що у кіно, серіалах та телешоу розмови про менструацію та/або демонстрація менструальної крові — явища вкрай рідкісні.
Згадайте, чи розмовляють героїні ваших улюблених телепередач про місячні, чи пояснюють зміни свого настрою, чи окремі вчинки фізіологічними причинами. Скоріше за все, відповідь не одразу спала на думку.
В результаті дослідження з’ясувалось, що 26% українців згодні із тим, що у суспільстві існує табу на обговорення місячних, 40% вважають, що у масовій культурі замовчують тему менструацій, і ще 22% бажають отримувати більше інформації про жіночий цикл з масмедіа.
Як замовчування та неготовність відкрито та спокійно говорити про природні речі впливають на стосунки? 89% респондентів у парах з більшою легкістю обговорили проблеми у стосунках, ніж місячні у жінки.
При цьому 32% чоловіків зізналися, що ніколи і ні з ким не обговорювали тему жіночих циклів, а 66% чоловіків погоджуються із тим, що мають бути більш підготованими до розмови про менструацію зі своїми дітьми.
І дійсно: відкрита розмова про прояви тілесності та сексуальності може запобігти появі багатьох психологічних проблем. Більше ніж 30% українців згодні із тим, що замовчування теми менструації негативно впливає на самооцінку молодих дівчат.
Згідно з результатами дослідження, 67% респонденток у віці до 17 років відповіли, що вважають за необхідне приховувати місячні.
56% підлітків почуваються комфортніше у ситуації, коли вони мають публічно перевдягатися (наприклад, на фізкультурі), ніж коли потрібно обговорити питання менструацій з лікарем, або вчителькою.
Завдає проблем жінкам і необхідність приховувати факт, що у них відбувається менструація.
Так, 88% жінок приховують місячні.
І роблять це у різні способи, свідчать результати дослідження. Хоча б раз для приховування місячних :
68% жінок - відмовлялися від світлого одягу
58% жінок - виходили до вбиральні із сумкою
50% жінок - ховали засоби гігієни
42% жінок - відмовлялися від будь-якої фізичної активності
16% жінок - не виходили на роботу
Дивно, що при цьому при цьому абсолютна більшість жінок в Україні згодні із тим, що любов до власного тіла — запорука щасливого життя (81%), а 43% українок вважають місячні ознакою здоров’я та жіночності.
Причина — у великої кількості стереотипів, щодо жіночого циклу та передменструального синдрому, які глибоко вкоренилися у свідомості українців. Зокрема, 45% чоловіків уявляють емоційно нестабільну та капризну жінку під час “цих днів”..
Чому це небезпечно? Нездатність вільно говорити про абсолютно природні процеси та цілком нормальні прояви жіночності, може призвести та до викривленого сприйняття себе жінками, неприйняття своєї природи, а в результаті зниження самооцінки.
У здоровому суспільстві, де кожен має право голосу та здатен почуватися вільним без упередженого ставлення до своєї природи, немає місця сорому щодо “цих критичних днів”.
Libresse готові взяти на себе просвітницьку місію та почати цей необхідний діалог, розпочавши кампанію #ценормально.
Вона покликана показати, що як місячні та пов’язані із ними симптоми — природна річ, про яку не соромно говорити. Ми віримо, що зображення природніх процесів у доречному контексті можуть допомогти багатьом, особливо молодим, людям подолати свої комплекси та психологічні проблеми.
Ми запрошуємо сміливих жінок та чоловіків з усієї України приєднатися та довести, що #ценормально. Тих, хто згоден, що можливість говорити вільно на будь-які теми — ознака зрілого суспільства. Прийшов час дізнаватися більше про себе, своє тіло та перестати соромитися звичайних речей.
Час бути собою!