Відкривай гаманець: на Львівщині визначили розмір компенсації на проїзд у громадському транспорті

Новина - Події - Відкривай гаманець: на Львівщині визначили розмір компенсації на проїзд у громадському транспорті

Новина - Події - Відкривай гаманець: на Львівщині визначили розмір компенсації на проїзд у громадському транспорті

Події
27 квiтня 2018 10:38

У межах підготовки до монетизації пільг на проїзд у транспорті у Львівській області визначили мінімальний розмір щомісячної доплати пільговикам у 135 гривень. Загалом це рішення торкнеться понад 300 тисяч мешканців Львівщини, однак пенсіонери не входять до цього списку.

"Ухвалено рішення встановити щомісячну грошову виплату в розмірі 135 гривень. Її обчислюють як середню за вартістю проїзду в комунальному транспорті в області", –повідомила Інтерфакс-Україна директорка департаменту соцзахисту населення ЛОДА Наталія Кузяк.

Безпосередньо монетизація транспортних пільг, на думку пані Кузяк, може стартувати уже в червні цього року. Нагадаємо, що саме Львівська область є пілотним регіоном для впровадження експерименту з монетизацією пільг.

Розмір доплати визначили, виходячи із соціальної норми у 30 поїздок на місяць. Що ж до вартості проїзду – то це середнє значення для міст області, де є комунальний транспорт, а це – Львів, Дрогобич та Трускавець, уточнила Наталія Кузяк у коментарі ZAXID.NET.

За її словами, виплачуватимуть пільговикам кошти на проїзд органи місцевого самоврядування. При цьому, місцеві ради залежно від власної фінансової ситуації можуть збільшити суму виплат, але у жодному разі не зменшити.

"Якщо, наприклад, Львів побачить, що вартість проїзду в місті вища, і є кошти, то вони зможуть прийняти рішення про виділення більшої суми і для більшої кількості категорій", - пояснила Наталія Кузяк.

Вона також наголосила, що органи місцевого самоврядування мають право розширити перелік пільгових категорій, які зможуть отримати доплату. Зокрема, йдеться про пенсіонерів, які, згідно з постановою Кабміну, не входять до переліку категорій, яким передбачені такі виплати.

Варто зауважити, що згідно з постановою Кабміну, особи з інвалідністю І групи, діти з інвалідністю та особи з інвалідністю І і ІІ груп, які навчаються у ВНЗ або закладах профтехосвіти мають отримувати таку доплату у подвійному розмірі - тобто у випадку Львіщини це становитиме 270 гривень.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Вози повітря: у Львові всі пасажири вийшли з маршрутки через відмову водія везти пенсіонера

Бабуся з шилом: з’явилися нові подробиці нападу на пасажира львівської маршрутки

Фотофакт: у Львові "тріснула" переповнена маршрутка

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах