Старі фотографії: 30 років тому у Львові відбувся перший несанкціонований мітинг

Фото ZBRUC

Фото ZBRUC

Події
13 червня 2018 13:54

13 червня 1988 року, близько 19:00, у ще тоді радянському Львові відбувся перший несанкціонований владою мітинг.

Цьому заходу передувала інша подія, яка відбулася у місті годиною раніше. Ініціативна група львів’ян зібралася перед входом до Будинку культури будівельників, що на вулиці Стефаника, 16а.

"У приміщенні закладу планувалося провести установчі збори Товариства рідної мови ім. Т.Г. Шевченка. Проте ворота перед входом, які завжди були відчиненими, цього разу були замкнуті на масивну колодку. Очевидно, львівське партійне керівництво, перелякавшись такої суспільної ініціативи, вирішило заблокувати її в такий непродуманий спосіб. Результат таких дій був цілком протилежним до очікуваного компартійцями. Хтось з натовпу кинув клич йти до пам’ятника Іванові Франкові й там провести збори. Таким чином спонтанно на площі перед Львівським університетом виник мітинг, який зібрав близько тисячі львів'ян", - повідомляє zaxid.net.

Тоді вперше перед натовпом виступили Михайло Горинь, Ірина Калинець, Іван Макар, Ростислав Братунь, Ігор Мельник та багато інших. З імпровізованої трибуни на п’єдесталі пам’ятника залунали антикомуністичні промови. Наприкінці мітингу було вирішено проводити такі заходи регулярно.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах