Безвіз не для всіх: п’ять причин, чому українцям відмовляють у в'їзді до країн ЄС

Найпопулярніші причини відмови українцям при перетині кордону.

Найпопулярніші причини відмови українцям при перетині кордону.

Події
13 червня 2018 16:45

Найпопулярнішою причиною відмови українцям у в'їзді до країн ЄС є недоведена мета подорожі.

За 2017 рік до країн Євросоюзу не пропустили з різних причин та повернули в Україну близько 44 тисяч громадян України. Такі дані озвучив перший заступник голови Державної прикордонної служби Василь Серватюк, йдеться у статті Європейської правди

Зокрема, за минулий рік було 16,5 тисяч випадків відмов українцям у в'їзді до країн Євросоюзу через те, що вони не змогли довести свою мету подорожі. Для порівняння, у 2016 з цієї причини відмову у в’їзді отримали 10 тисяч українців.

Понад вісім тисяч разів відмовили українцям, які опинилися на кордоні з ЄС, не маючи ані чинної візи, ані біометричного паспорта. У цей перелік входять і ті, хто мав візу, але її анулювали на кордоні через невідповідність "візової" та реальної мети візиту.

Третя найпопулярніша причина відмов – нестача коштів для поїздки. Із цією проблемою зіштовхнулися 4370 українців, тоді як раніше їх було трохи більше 2 тисяч.

Четверта та п’ята причини відмов охопили майже 4,5 тисяч випадків. Це ті українці, які порушили правила безвізу: або перевищили 90-денний термін перебування в Шенгені, або ж були депортовані раніше і вирішили, що можуть зробити новий паспорт та поїхати знову.

"Варто зазначити, що однією з головних причин відмов українцям було те, що люди не могли пояснити мету в'їзду до країн ЄС, умови пербування і не мали відповідних підтверджуючих документів. Тож в рамках безвізового режиму ми вважаємо, що показник відмов може збільшитися саме через неготовність українців до користування ним. Тому ми рекомендуємо владі і партнерам з ЄС продовжити інформування щодо правил безвізу", – прокоментувала аналітик громадської організації "Європа без бар'єрів" Катерина Кульчицька.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Коли, кому, скільки платити: в’їзд до Шенгену стане патним

Безвиз с Китаем и повышение минималки: что ждет украинцев в этом месяце

Збирай речі: зі Львова відкриють прямий авіарейс до Лісабону

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах