Звинуватили у сексизмі: доповідь львівського професора перевірятиме етична комісія

Новина - Події - Звинуватили у сексизмі: доповідь львівського професора перевірятиме етична комісія

Новина - Події - Звинуватили у сексизмі: доповідь львівського професора перевірятиме етична комісія

Події
19 червня 2018 11:59

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького опублікував офіційну заяву на сайті щодо ситуації, яка виникла з професором університету Ростиславом Білобривкою, якого звинуватили у сексизмі та антинаукових висловлюваннях.

"Усі матеріали, пов'язані із згаданим інцидентом, скеровано до етичної комісії, що діє при університеті. Після проведення аналізу комісія надасть свої висновки адміністрації ЛНМУ імені Данила Галицького для прийняття відповідного рішення", – вказано у заяві.

Окрім того, у ній зазначається, що тези – це не доповідь, а наведені фрагменти могли сприйняти некоректно.

Нагадаємо, Уляна Супрун повідомила, що МОЗ рекомендує Міністерству освіти перевірити докторську дисертацію Ростислава Білобривка та у разі виявлення псевдонауки чи дискримінаційних тверджень – позбавити вченого звання.

Зокрема, у документі звертають увагу на те, що у тезах доповіді Ростислава Білобривка, які опублікували у збірнику матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції "Свідомість, мозок, мова: актуальні проблеми та міждисциплінарні досягнення", є багато "побутових" гендерних стереотипів. До прикладу, "жінка нічого не відкриває, відкриває лише чоловік", "відкривати, проникати кудись – це суто чоловіча справа", "основне покликання жінки – це відтворення, тобто репродукція", "для жінки мета – любов, а секс – засіб", "чоловік хоче одного, але від багатьох жінок". Такі твердження, зазначається у заяві, є трансляцією типових сексистських стереотипів, негативно впливають на репутацію всієї медичної та наукової спільноти України й суперечать Конституції та законам України. 

ДИВИСЬ ЩЕ:

На дні: 8 не найкращих вишів Львова

Рейтинг: які львівські виші увійшли в десятку кращих

Гроші за диплом: завкафедри львівського університету затримали з хабарем

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах