Старими підземеллями: де і коли можна погуляти "під" Львовом

Новина - Події - Старими підземеллями: де і коли можна погуляти "під" Львовом

Новина - Події - Старими підземеллями: де і коли можна погуляти "під" Львовом

Події
04 липня 2018 14:11

Підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла відкриють для екскурсій вночі. Про це повідомляє "Духовна велич Львова". Мешканці Львова та гості міста мають можливість прогулятися нічними підземеллями однієї з найбільш культових споруд міста.

"13 – 15 липня запрошуємо на нічні екскурсії найбільшим підземеллям старого Львова – підземеллям Гарнізонного храму Святих Апостолів Петра і Павла. До уваги відвідувачів: нові зали, нові експонати, нові історії і, звичайно, старі підземелля. Екскурсії проходитимуть щопівгодини", – зазначається у повідомленні.

Вартість: 20 гривень — дорослі; 15 гривень — студенти (при наявності студентського квитка); 10 гривень — школярі. Дошкільнята —  безкоштовно. Детільнішу інформацію читайте за посиланням.

Додамо, що гарнізонна церква святих апостолів Петра і Павла, відома як костел Єзуїтів — чинна церква УГКЦ у Львові. Збудована у стилі раннього бароко на початку XVII ст. за взірцем римської святині Іль-Джезу (Il Gesu) та є однією з найбільш культових споруд Львова.

Костел єзуїтів цікавий не лише своїм внутрішнім і зовнішнім оздобленням, а й підземеллями. Тривалий час саме вони були відкриті для відвідувачів і проливали світло на діяльність засновників храму – єзуїтів, а також на містичні події, пов’язані з нею. Нині в них зберігаються такі раритетні артефакти розкопок в криптах, як зразки китайської кераміки, привезені батьками-єзуїтами, голова постаті, яка колись прикрашала вежу храму, а також саркофаг, тіло з якого зникло містичним чином. При костелі єзуїтів діяла колегія, найвідомішим учнем якої був Богдан Хмельницький.

Підземелля датують другою  половиною XIV століття. У ньому є декілька підвальних кімнат. У радянський час тут, як і у всьому храмі, був склад. Раніше підземелля виконувало функцію крипти, адже там здійснювали поховання. Останній спочинок там знаходили найвизначніші єзуїти, які зробили чималий внесок у розвиток міста. У підземних стінах храму також є гробниці, які ще не досліджені.

Згідно із санаційними заходами кінця ХVІІІ століття поховання перенесли на міські цвинтарі.

Зараз у підземеллі діє експозиція, яка ілюструє життя Львова від перших днів його заснування.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Подарунок за селфі: музеї Львова оголосили флешмоб з експонатами

Зазирни у майбутнє: як зміниться простір поблизу Палацу Хоткевича у Львові

Туристу на замітку: 9 унікальних музеїв Львова

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах