Копійка гривню береже: як львів'янам використати зекономлену субсидію

Зекономлену субсидію можна використати для оплати у наступному місяці

Зекономлену субсидію можна використати для оплати у наступному місяці

Події
04 грудня 2018 14:30

Зекономлену субсидію можна використати для оплати у наступному місяці. Про це повідомили у  Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, передає УНН.

"До прикладу, сім’ї була нарахована жовтнева субсидія (неповний опалювальний місяць) у розмірі 550 гривень. Обов’язковий платіж домогосподарства 820 гривень. Але у жовтні спожито лише 13 кубометрів газу, за що сплачено його фактичну вартість — 92,26 гривень. У наступному місяці сім’я має право розрахуватися за спожитий понад норму газ зекономленою в попередньому місяці субсидією", — йдеться у повідомленні.

До прикладу, у листопаді обов’язковий платіж становить 1 000 гривень за соціальною нормою 400 кубів газу, а фактично використано лише 100 кубів. Залишок — 300 кубів — можна використати у холодні місяці, до прикладу у грудні-січні. Повідомляти службам про таке рішення не потрібно — ці суми мають зазначатися надавачем послуг у платіжці як переплата (з мінусом).

Це означає, що у випадку коли невикористані кубометри газу залишились, то вони не списуються, а переносяться на наступний період.

Субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги, якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу. Наприклад, якщо, розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень.

Сума субсидії, яку держава надала громадянам для оплати комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів, і яку не використали минулого місяця внаслідок економії електроенергії, газу чи води, має обов’язково зараховуватися постачальником послуги у рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів.

Якщо виконавець житлово-комунальної послуги "ігнорує" зекономлену субсидію і нараховує за своєю "схемою", він порушує чинне законодавство (Постанова КМУ № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива").

У випадку, коли ви помітили такі дії, то можете звернутися зі скаргами до керівників підприємств, що надають послуги, а у разі відсутності реакції — до органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування. Там допоможуть врегулювати ситуацію із неправомірним нарахуванням коштів у випадку, якщо на рахунку домогосподарства числиться зекономлена субсидія.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Де проконсультуватися: за яких умов львів’яни можуть отримати субсидію

Декларуй не все: які доходи потрібно вказувати львів'янам для отримання субсидії

Розвінчали міфи: як діє нова програма житлових субсидій у Львові

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Підписуйтеся на нас в Іnstagram

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах