За 5 мільйонів євро: Сихів стане енергоефективним районом

У Сихівському мікрорайоні Львова розпочалась реалізація проекту «Енергоефективний район».

У Сихівському мікрорайоні Львова розпочалась реалізація проекту «Енергоефективний район».

Події
12 грудня 2018 10:32

У Львові розпочалась реалізація проекту "Енергоефективний район", який триватиме до кінця вересня 2022 року і коштуватиме 5 млн євро. Про це  VG Львів повідомили у прес-службі Львівської міськради.

У межах Сихова оберуть пілотний мікрорайон, для якого оберуть додатковий механізм енергоефективних заходів. Житловий фонд мікрорайону утеплюватимуть за проектами модернізації системи теплопостачання ЄБРР. Також для мікрорайону розроблять комплексну модель енергоефективного постачання та споживання теплової енергії. На кошти ЄБРР у Сихівському районі встановлять 480 ІТП у будинках.

"Люди утеплюють квартири клаптиками, а це не добре, це не дає ефекту. Правильно, коли утеплений цілий будинок, цілий квартал, який черпає теплову енергію від одного ЦТП – тоді ми бачимо енергоефективність. Зараз ми в процесі роботи. Будемо розставляти акценти і визначимо, яка частка робіт буде за фінансування Німецького уряду, мешканців, міської ради. Наших німецьких колег також цікавлять будинки, де є велика кількість субсидіантів, щоб зрозуміти платоспроможність мешканців", – розповіла директорка департаменту ЖКГ та інфраструктури Ірина Маруняк.

За її словами, це буде перший пілотний проект в Україні, у його межах планують започаткувати співпрацю з державним Фондом ефективності, що зараз створюється.

"В Україні втричі більше субсидіантів, ніж у Німеччині. Тому є переваги інвестицій в енергоефективність, замість інвестицій у субсидії. Бо, інвестуючи в модернізацію і енергоефективність, можна модернізувати й економіку. Цей проект матиме величезну вагу на національному рівні, бо покликаний стимулювати розроблення моделі збалансованої інвестиційної політики, яка враховуватиме як сторону постачання так і попит", – каже Юрген Кайнхорст, голова департаменту співробітництва зі Східною Європою та Африкою Міністерства навколишнього середовища Німеччини.

Окрім впровадження енергоефективних заходів та технологій, також проводитиметься просвітницька робота з мешканцями.

Нагадаємо, опалювальний сезон у Львові розпочали 22 жовтня, а 29 жовтня його призупинили у зв'язку з підвищенням температури повітря. Однак для лікарень, поліклінік та дитячих садочків міста подачу тепла не вимикали.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Тримайте їх семеро: у Львові вітер зносить автобусні зупинки

Хурделиця наближається до Львова: у мережу виклали відео снігопаду

Фото дня: у Карпатах випав перший сніг

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Підписуйтеся на нас в Іnstagram

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах