Як це працює: львів'янам видаватимуть ліки тільки за електронним рецептом

Як і коли запрацює електронний рецепт за програмою "Доступні ліки"

Як і коли запрацює електронний рецепт за програмою "Доступні ліки"

Події
28 лютого 2019 11:22

З квітня цього року в Україні медикаменти з урядової програми "Доступні ліки" видаватимуть виключно за електронними рецептами. Про це VG Львів повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров'я.

Відповідні рішення ухвалив Кабмін. У березні Національна служба здоров’я розпочне підписувати договори з аптеками по всій країні, а з квітня НСЗУ почне оплати аптекам за програмою.

У МОЗ зазначають, що перехід програми "Доступні ліки" до НСЗУ дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ, без прив'язки до місцевості, де цей рецепт видали.

Інструкція: як отримати електронний рецепт на

Інструкція: як отримати електронний рецепт на "доступні ліки"

"Наприклад, якщо ви обрали сімейного лікаря, терапевта або педіатра не поряд з домом, а у сусідньому селі чи місті, тепер отримати ліки за рецептом  ви можете в зручній для вас аптеці. Не обов’язково отримувати ліки в аптеці, що знаходиться поряд з вашим лікарем", — йдеться у повідомленні міністерства.

В аптеках, які беруть участь у програмі "Доступні ліки", встановлять спеціальне програмне забезпечення, і вони підпишуть договори з Національною службою здоров’я.

Скористатися програмою "Доступні ліки" можуть лише ті пацієнти, які підписали декларацію. Тобто електронний рецепт їм може видати лише той лікар, з яким вони уклали договір. Після виписки електронного рецепта пацієнту має прийти SMS з кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці у вигляді: "ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ". Важливо перед виписуванням рецепта уточнити, чи правильний номер мобільного телефону вказаний у декларації.

Інструкція: як отримати ліки за електронним рецептом

Інструкція: як отримати ліки за електронним рецептом

Відтак пацієнт звертається до будь-якої аптеки, яка бере участь у програмі "Доступні ліки", називає номер електронного рецепта, а провізор пропонує йому на вибір наявні ліки. Пацієнт обирає препарат та називає код підтвердження з SMS. Якщо потрібних ліків немає в аптеці, пацієнт може звернутися до іншої.

Додамо, обласні департаменти охорони здоров’я публікуватимуть онлайн інформацію про наявність та вартість ліків, закуплених за кошти Держбюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.

Нагадаємо, програма "Доступні ліки" стартувала торік у квітні. Згідно з нею, вартість ліків відшкодовують для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Не виходячи з дому: наявність безкоштовних ліків у лікарнях можна перевірити онлайн

Приготуй валер’янку: священик зі Львова порівняв ціни на ліки в Україні та Італії

Не переплачуй: з'явився оновлений перелік "Доступних ліків"

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Підписуйтеся на нас в Іnstagram

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах