За епідсезон 2019 року в медичні заклади міста щодо присмоктування кліщів звернулись 170 осіб.
За епідсезон 2019 року в медичні заклади міста щодо присмоктування кліщів звернулись 170 осіб. Системний кліщовий бореліоз діагностовано у 33 хворих.
Як повідомили у Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ України, встановлено, що практично вся територія Львівської області є небезпечною з точки зору можливого інфікування збудниками хвороби Лайма.
Де у Львові найчастіше присмоктуються заражені хворобою Лайма кліщі: адреси
"На дослідження в лабораторію особливо небезпечних інфекцій доставлено 310 кліщів, зібраних на території місць масового відпочинку міста, із них 21 інфікований бореліями (6,8%)", — йдеться у повідомленні.
Ознаки хвороби Лайма
Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, ломота у всьому тілі та млявість. Починається в терміни від 2 до 30 днів після присмоктування кліща. Якщо не провести лікування на ранній стадії, хвороба може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м'язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності. Ризик зараження залежить від тривалості присмоктування кліща: протягом доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби наближається до 100%.
Ознаки кліщового вірусного енцефаліту
Кліщовий вірусний енцефаліт починається з головного болю, гарячки, нудоти, блювоти, порушення сну. Інкубаційний період триває, в середньому, 7-14 днів, з коливаннями від однієї до 30 діб. При цьому захворюванні переважно уражається центральна нервова система, що може призвести до інвалідності, а в окремих випадках — до летальних наслідків. Вірус зберігається в організмі іксодового кліща, який може потрапити на ваше тіло із землі, кущів та високої трави. Заразитися можна не лише під час кровоссання кліща, але також якщо випадково його розчавити або розчесати місце укусу.
Як витягти кліща в домашніх умовах: лайфхак