Не нашкодь: у МОЗ розповіли, як правильно зберігати ліки

У МОЗ розповіли, як правильно зберігати ліки

У МОЗ розповіли, як правильно зберігати ліки

Події
11 липня 2019 11:40

У МОЗ застерігають, що ліки потрібно зберігати правильно, особливо у спекотні дні. Як зазначила очільниця Мінздоров’я Уляна Супрун, висока температура може сильно впливати на їхню якість, ефективність та сприяти швидкому псуванню, що в окремих випадках дуже небезпечно для здоров’я.

Більшість ліків рекомендують зберігати за температури, яка не перевищує 25 градусів за Цельсієм. Місце зберігання має бути сухим та без прямого потрапляння сонячних променів. 

Деякі види ліків більш чутливі до змін температури та вологості. Для них дуже важливе дотримання правильних умов зберігання, зокрема температурного режиму та вологості. 

Наприклад, інсулін (гормон, який використовують люди, що мають діабет 1-го типу) потрібно зберігати в холодильнику за температури близько 2–8 градусів за Цельсієм. Особливо це стосується ще нерозпочатих флаконів. Надмірне заморожування чи нагрівання інсуліну дуже сильно впливає на його ефективність.


Зберігання та транспортування ліків влітку


  • Організуйте безпечне місце для домашньої аптечки — зберігайте ліки в прохолодному, темному та сухому місці. В жодному разі не залишайте їх у приміщеннях з високою вологістю — особливо у ванній кімнаті чи кухні без хорошої вентиляції. А також на підвіконні чи столі, де можливе потрапляння сонячних променів.
  • Завжди уважно читайте інструкцію. Ліки, які мають зберігатися у холодильнику найбільше чутливі до високих температур, тому будьте уважні, якщо зберігаєте там важливі ліки.
  • Варто слідкувати, щоби двері холодильника були щільно зачиненими, перевіряти дотримання температурного режиму, і за можливості відразу ставити ліки в холодильник, як тільки їх було придбано (ті, які потребують зберігання в холодильнику).
  • Ніколи не зберігайте ліки в холодильнику або морозильній камері, якщо в інструкції не зазначено такий спосіб зберігання. Висока вологість та низька температура можуть сприяти псуванню та впливати на ефективність.
  • Не залишайте ліки в автомобілі. Беріть їх із собою, навіть якщо потрібно вийти на короткий проміжок часу. У спеку автомобіль може нагріватися до 70 градусів за Цельсієм — такої температури достатньо, щоби вони зіпсувалися. Якщо подорожуєте автомобілем на далекі відстані — не залишайте аптечку в багажнику, а беріть окремо від речей у салон.
  • Якщо плануєте подорож літаком, тримайте ліки в ручному вантажі. Температура місця для зберігання багажу в літаку зазвичай не контролюється, тому існує високий ризик, що ліки зіпсуються чи втратять ефективність.
  • Звертайте увагу на зміну консистенції, кольору, форми чи запаху ліків. Ніколи не приймайте ліки, які мають помітні зміни (до прикладу, таблетки, що тріснули, надкололися, склеїлися або стали незвично тверді чи м'які) незалежно від терміну придатності.
Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах