Казкові фото: у Львові зацвіли квіти ельфів

Казкові фото: у Львові зацвіли квіти ельфів. Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

Казкові фото: у Львові зацвіли квіти ельфів. Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

Події
29 травня 2022 13:17

У Львові зацвіли квіти ельфів. Завдяки чималій кольоровій гамі й невибагливості, ця рослина стала справжньою знахідкою для створення декоративних садових композицій. Читайте всі новини Львова

Не забудьте підписатися на канал Lviv.vgorode.ua в Telegram.

У Львові зацвіли квіти ельфів. Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка. У Львові зацвіли квіти ельфів. Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

«Ось і надійшла пора цвітіння однієї з найбільш незвичних рослин наших садів, яку, за її чудернацький вигляд, нерідко називають «казковою квіткою ельфів». Втім, для більшості з нас рослина відома, як орлики. Її українська i наукова назва (Aquilegia), походять від латинського слова «aquila», що означає «орел». Милуючись рослиною, легко зрозуміти, чому це так: квітка має загнуті шпорці, що віддалено нагадують голову чи кігті цього граціозного птаха», - розповіли у Ботанічному саду Львівського Національного університету ім. Івана Франка.

 • Казкові фото: у Львові зацвіли квіти ельфів фото
 • Казкові фото: у Львові зацвіли квіти ельфів фото 1
 • Казкові фото: у Львові зацвіли квіти ельфів фото 2
 • Казкові фото: у Львові зацвіли квіти ельфів фото 3
 • Казкові фото: у Львові зацвіли квіти ельфів фото 4
 • Казкові фото: у Львові зацвіли квіти ельфів фото 5
 • Казкові фото: у Львові зацвіли квіти ельфів фото 6
 • Казкові фото: у Львові зацвіли квіти ельфів фото 7

Казкові фото: у Львові зацвіли квіти ельфів фото

Фото: Ботанічний сад ЛНУ ім.І.Франка.

Виявляється, у християнстві орлики здавна вважались квіткою Святого Духа. Їхні квіткові пелюстки символізували святі дари. Тому рослину можна побачити як на середньовічних біблійних гравюрах, так і на художніх полотнах пізніших часів.

«З іншого боку, вочевидь через красу та незвичність, орлики розглядали символом спокуси та жіночої зради і дарували лише куртизанкам. Крім того, за подібністю квітки до шапки блазня, в середньовіччі вони символізували і дурість. Тому, якщо хтось хотів вишукано натякнути іншому на його «недалекість», міг легко це зробити, вручивши «жертві» букет орликів. Втім, окрім символізму, в минулому рослина мала й цілком земне застосування», - додали у Ботанічному саду.

Цікаво, що завдяки яскравому забарвленню квіток, з них робили чорнило та фарби для забарвлення тканин, а також використовували для лікування та вживали у їжу в якості приправи. Однак, зважаючи на отруйність орликів, з останнім експериментувати не варто!

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах