Пацієнт, якому у Львові вперше в Україні пересадили підшлункову залозу, помер

Пацієнт, якому у Львові вперше в Україні пересадили підшлункову залозу, помер. Фото: Львівська міськрада.

Пацієнт, якому у Львові вперше в Україні пересадили підшлункову залозу, помер. Фото: Львівська міськрада.

Події
18 серпня 2020 10:01

У Львові помер чоловік, якому вперше в Україні пересадили підшлункову залозу. Пацієнт із пересадженими підшлунковою залозою і ниркою жив 10 днів. Читайте всі новини Львова за сьогодні.

Як повідомили на сторінці Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, тривалий час стан пацієнта був стабільним, але, на жаль, потім показники стрімко погіршилися.

"Ми змушені повідомити дуже сумну звістку: на жаль, Андрій, наш пацієнт із пересадженою підшлунковою залозою, помер…Усі ці дні наші лікарі буквально жили з ним у реанімації. Цілодобовий супровід, медикаменти, контроль іноземних колег: ми робили все від нас залежне, аби Андрій відновився після операції", – йдеться у повідомленні.

Чоловікові пересадили не лише підшлункову залозу, а й нирку, бо він хворів на цукровий діабет, який і знищив його нирки.

"Тривалий час його стан дійсно був стабільним, нирка починала працювати, підшлункова залоза також. Але, на жаль, потім показники стрімко погіршилися, судини затромбувалися і ані операція, ані подальша реанімація уже не мали ефекту. Трансплантація підшлункової залози – це одна із найскладніших операцій з пересадження органів. Світова статистика говорить про те, що кожен третій пацієнт після такої операції не виживає, у той час як два інші отримують шанс жити повноцінно. Ми щиро хотіли, аби цей шанс був і у Андрія", – йдеться у повідомленні лікарні.

Лікарі кажуть, що ця втрата не змусить їх опустити руки, трансплантація органів буде продовжуватися.

Нагадаємо, у львівській лікарні швидкої медичної допомоги вперше в Україні провели операцію з пересадки підшлункової залози. Цієї ж ночі від померлого донора трансплантували ще 3 органи — серце і дві нирки. Таким чином аж троє людей отримали шанси на життя. 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах