Помер львівський кардинал Мар’ян Яворський

Помер львівський кардинал Мар’ян Яворський. Фото: Zaxid.net.

Помер львівський кардинал Мар’ян Яворський. Фото: Zaxid.net.

Події
06 вересня 2020 09:49

На 94 році життя помер кардинал-пресвітер Мар’ян Яворський — єпископ-сеньйор Львівської архідієцезії Римсько-католицької Церкви. Кардинал першим серед латинських архиєреїв Львова був удостоєний кардинальського ступеня. Про це повідомили на сайті архідієцезії.

Відомо, що львівський кардинал Мар’ян Яворський із серпня він перебував у польській лікарні у важкому стані.

«Щирі співчуття усій католицькій спільноті з приводу відходу до вічності видатного львів’янина Архиєпископа-Митрополита Львівського Кардинала Мар’яна Яворського. Кардинал першим серед латинських архиєреїв Львова був удостоєний кардинальського ступеня та своєю духовною місією поєднав архіпастирство трьох римських пап – Іоана Павла ІІ, Бенедикта XVI і Франциска», – написав міський голова Львова Андрій Садовий.

19 років років тому Мар’ян Яворський став кардиналом. Фото: Rkc.lviv.ua.
19 років років тому Мар’ян Яворський став кардиналом. Фото: Rkc.lviv.ua.

У 1991 році Мар’ян Яворський був іменований архиєпископом митрополитом Львівським латинського обряду. Очолював Конференцію єпископів РКЦ в Україні. 1999 року Папа Іван Павло ІІ призначив його членом комітету президії Папської ради з питань сім’ї. А 28 січня 2001 року підніс його до кардинальської гідності. У 2008 році Мар’ян Яворський вийшов у відставку, передавши справи Мечиславові Мокшицькому. Після цього кардинал повернувся до Польщі, у Краків.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах