Це ще квіточки: львівський хірург заявив про важкі ускладнення після коронавірусу

Це ще квіточки: львівський хірург заявив про важкі ускладнення після коронавірусу. Фото: Львівська міськрада (умовне).

Це ще квіточки: львівський хірург заявив про важкі ускладнення після коронавірусу. Фото: Львівська міськрада (умовне).

Події
09 вересня 2020 17:48

Львівський лікар заявив про важкі ускладнення після коронавірусу. До львівської Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги останнім часом потрапляє все більше пацієнтів з віддаленими ускладненнями коронавірусної інфекції, які потребують термінового хірургічного втручання. Це венозні тромбози і тромбоз судин тонкого кишківника.

Через несвоєчасне звернення врятувати вдається не всіх.

"Останнім часом до нас все частіше потрапляють пацієнти, у яких ми діагностуємо венозні тромбози, які утворюються у глибоких і поверхневих венах нижніх кінцівок, а також мезентеріальний тромбоз, коли тромб потрапляє у просвіт судин тонкої кишки і спричиняє порушення кровопостачання. Більшість таких пацієнтів перехворіли на Сovid-19, або коронавірусна інфекція у них є супутнім захворюванням і утворення тромбів виникає як ускладнення коронавірусної хвороби", – розповів ZAXID.NET завідувач I хірургічного відділення лікарні Гнат Герич.

При тромбозі судин час іде на години 

За словами хірурга, при тромбозі судин тонкої кишки є лічені години, коли можна швидко видалити тромб і відновити кровопостачання. Але це можливо лише за умови, що при появі симптомів хворий відразу звертається по медичну допомогу.

Утім, більшість пацієнтів терплять біль і звертаються надто пізно, коли через відсутність кровопостачання уже починається некроз. Тоді доводиться видаляти тромб з уже змертвілими фрагменти тонкої кишки. І якщо уражена вже вся кишка, такого пацієнта врятувати не вдається.

Останнім часом до хірургічного відділення лікарні госпіталізували п’ятьох пацієнтів з тромбами у тонкій кишці. І лише одному вдалося видалити тромб і відновити кровопостачання. У двох хворих довелося забирати частину змертвілої кишки і ще двох пацієнтів, які звернулися запізно, врятувати не вдалося.

Симптоми тромбозу 

Хірург Гнат Герич радить при перших тривожних симптомах відразу звертатися до лікаря-хірурга. Якщо на нозі, як правило, на одній раптово з’явився набряк і болю при цьому нема – це може бути тромбоз глибоких вен. При тромбозі поверхневих вен може бути локальний біль у місці утворення тромбу.

"При мезентеріальному тромбозі виникають раптові різкі болі в животі, які також можуть бути переймоподібними. Виникає нудота, блювота, здуття кишківника. Температура може піднятися до 37 градусів. Якщо інтенсивність болю оцінювати за 10-бальною шкалою, то при цьому тромбозі її інтенсивність дорівнює 9 балам. У таких хворих в запасі є лише кілька годин, щоб вчасно забрати тромб і відновити кровопостачання тонкої кишки", – наголошує Гнат Герич.

Особливо, мають бути на сторожі пацієнти, які мають проблеми з серцем, різного роду аритмії. У них такі тромби утворюються найчастіше.

Профілактика тромбозу 

Для профілактики тромбозів використовують антикоагулянти (препарати, що розріджують кров), які обов’язково треба використовувати при лікуванні коронавірусу і після нього. Найкраще у вигляді уколів, вони, за словами Гната Герича, більш ефективні, ніж таблетовані препарати.

"Це особливо стосується людей, які від коронавірусної інфекції лікуються вдома. Цей вірус призводить до згущення крові, а це своєю чергою, до утворення тромбів. Тому хворим слід чітко дотримуватися рекомендацій сімейного лікаря, а літнім людям особливо. Бо виходить так, що коронавірус вони побороли, а його віддалені ускладнення ускладнили або навіть забрали життя", – каже Гнат Герич.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, чи відкривають «лікарняне» працівнику на самоізоляції. 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах