Вчи українську: львівський активіст змусив прокуратуру оскаржити угорську мову на Закарпатті

Вчи українську: львівський активіст змусив прокуратуру оскаржити угорську мову на Закарпатті. Фото: ipress.ua.

Вчи українську: львівський активіст змусив прокуратуру оскаржити угорську мову на Закарпатті. Фото: ipress.ua.

Події
15 жовтня 2020 09:28

Львівський окружний адміністративний суд задоволив позовну заяву львівського активіста Святослава Літинського та зобов’язав Закарпатську обласну прокуратуру подати позов про скасування регіональної угорської мови у двох районах Закарпаття. 

«Львівський окружний адміністративний суд задоволив мій позов до прокуратури Закарпатської області, яким дії прокуратури щодо нескерування позовів про скасування регіональної мови у Берегівському та Виноградівському районах визнано протиправними та зобов'язано повернутися до питання скерування таких позовних заяв», – повідомив Святослав Літинський.

Вчіть українську: львівський активіст змусив прокуратуру оскаржити угорську мову на ЗакарпаттіВчіть українську: львівський активіст змусив прокуратуру оскаржити угорську мову на Закарпатті

Святослав Літинський розповів Zaxid.net, що спершу він звернувся з відповідним зверненням у прокуратуру Закарпаття, оскільки лише прокуратура може позиватися до суду про скасування нормативно-правових актів локальної дії, зокрема, рішень місцевих рад. У прокуратурі Закарпаття відмовилися подавати позови про скасування рішень районних рад щодо запровадження регіональної мови у Берегівському та Виноградівському районах.

Тепер же Львівський окружний адміністративний суд визнав бездіяльність прокуратури протиправною та зобов’язав повернутися до розгляду звернення львівського активіста з врахуванням зауважень суду, тобто скерувати відповідні позови про скасування рішень місцевих рад щодо запровадження регіональної мови.

Угорська мова визнана регіональною за рішенням районних рад у місті Берегове та у Берегівському та Виноградівському районах Закарпаття у 2012 році. Відповідно до цих рішень, угорську мову дозволено використовувати у діловодстві районних рад, проведенні конференцій і зборів, у веденні документації та поширенні офіційних повідомлень. Станом на 2020 рік угорською мовою на Закарпатті навчаються 16 тисяч дітей у 71 школі.

Як раніше писав VG Львів Львівська міськрада зобов'язала усіх працівників сфери обслуговування у місті користуватися винятково українською мовою, а будь-яку іншу вживати лише після прямої вимоги клієнта.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах