Як правильно одягатися і взуватися під час морозу: поради медиків

Як правильно одягатися і взуватися під час морозу: поради медиків.  Фото: Unsplash.com

Як правильно одягатися і взуватися під час морозу: поради медиків. Фото: Unsplash.com

Події
18 сiчня 15:01

З початку 2021 року до лікарень Львова з переохолодженням та обмороженням госпіталізували 16 людей. У 12 із них були обморожені кінцівки, четверо отримали переохолодження. Львівська мерія закликає усіх бути обережними на вулиці під час морозу й дотримуватися простих правил поведінки, аби уникнути біди.

Як правильно одягатися та взуватися під час морозу, та яка перша допомога під час обмороження — розкаже VG Львів.

Як одягатися під час морозу

У холодну пору року слід віддавати перевагу зручному взуттю, яке не стискає ногу. Воно має бути без підборів та з теплою вкладкою. Одягати треба зручний, щільний, легкий одяг, який не сковує рухів, на руки — обов’язково теплі зручні рукавиці. А для захисту шкіри — змазувати лице та руки жирним кремом. 

"Якщо відчуваєте, що мерзнете, у жодному разі не стійте на місці — намагайтеся рухатися, адже рухи посилюють кровообіг і сприяють зігріванню тіла", — йдеться у повідомленні міського управління охорони здоров’я.

Перші ознаки обмороження

Найшвидше обморожуються пальці на руках і ногах, потім вуха і ніс.

"При перших ознаках втрачається чутливість. Шкіра блідне, припухає, свербить, за кілька годин може посиніти. Перша самостійна допомога — зігрітися в теплому приміщенні, випити якомога більше рідини: будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові. До обмороженої частини тіла слід прикласти теплу тканину. Не можна терти ці ділянки, відігрівати гарячою водою — це може призвести до поглиблення ураження», — наголошують в управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради.

Пункти обігріву у Львові

У Львові діють два пункти обігріву. Один із них — у Львівському центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб на вул. Кирилівській, 3а. Інший — у приміщенні БО «Регіональний центр соціальної адаптації» на вул. Личаківській, 56 за умови зниження температури повітря до мінус 10 °C.

Так, у Центрі обліку пункт обігріву функціонує щоденно з 09:00 до 20:00 год (з 20:00 до 09:00 год для бездомних осіб діє відділення нічного перебування). А пункт обігріву на вул. Личаківській, 56 діятиме в робочі дні з 09:00 до 18:00 год й за умови зниження температури повітря до мінус 10 °C.

Додамо, що під час морозів соціальним спільнотам дуже потрібні теплі речі та взуття для потребуючих. Якщо у вашій шафі залежались непотрібні вам теплі речі, то не поспішайте викидати їх на смітник – зробіть добру справу та віддайте їх на благодійність: адреси.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах