Прикмети, заборони, традиції: 15 лютого святкують Стрітення Господнє Фото: uapc.te.ua
Щороку 15 лютого православні християни відзначають Стрітення Господнє. Цього дня Марія принесла до Єрусалимського храму Ісуса — на 40-й день після Його народження. У храмі Святе Сімейство зустрів Симеон Богоприємець, який чекав зустрічі з Господом вже багато років.
За Біблійними переказами, перед смертю старець Симеон сповістив, що Немовля, яке йому нарешті судилося побачити, вийде «на служіння спасіння людей».
Вважається, що на Стрітення зустрілися два Завіти, і Старий остаточно поступився місцем Новому. У народі ж кажуть, що цього дня зима зустрічається з весною.
За церковним календарем, свято Стрітення завершує різдвяні свята, які прославляють народження Ісуса Христа. 15 лютого віряни освячують у церкві свічки, які потім несуьб додому.
Свічка є символом цього свята, вона символізує світло й очищення. Вважається, що свічки-громнички оберігають оселю від бурі, зливи і смерчу, ниву – від бурелому та граду, а родину – від злого ока та хвороб.
Цікаво, що у Львові на Стрітення Господнє, яке у народі також називають Зимобором, коли зима з весною міряються силами, святкують День бабака. Щороку з 2009 свій власний прогноз погоди дають бабаки Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру.
На Стрітення, як, до речі, і щодня, не можна сваритися та лаятися. Також цього дня заборонено прибирати, прати, працювати на городі, шита та вишивати. А ще, Стрітення – не найкращий день, аби вирушати у далеку мандрівку.
Читайте всі новини у нашому каналі Telegram, додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram
Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook