Львів надихає: доріжки у Варшаві теж посипатимуть кавою

Доріжки у Варшаві теж посипатимуть кавою. Фото: Львівська міська рада (умовне)

Доріжки у Варшаві теж посипатимуть кавою. Фото: Львівська міська рада (умовне)

Події
09 лютого 12:36

У столиці Польщі теж вирішили взяти приклад зі Львова та боротись з ожеледицею кавовою гущею. Так, вже з 9 лютого тротуари біля ратуші у Варшаві замість солі чи піску посипатимуть саме кавою.

Не забудьте підписатися на канал Lviv.vgorode.ua в Telegram.

«На вихідних, я думаю, ми всі читали, що Львів використовує кавову гущу для посипання засніжених та крижаних покриттів – замість піску та солі. Від завтрашнього дня ми збираємось посипати ними тротуар вздовж будівлі ратуші від стоянки. Наша мета, насамперед, зібрати досвід та думки місцевих мешканців на майбутнє», – написав Бартош Доміняк на своїй сторінці у Facebook.

8 лютого мерія Варшави почала збирати кавову гущу у ресторанах. Чи приживеться в польській столиці такий метод боротьби з ожеледицею – вирішать мешканці міста.

Доріжки у Варшаві теж посипатимуть кавою. Фото: Львівська міська рада (умовне)
Доріжки у Варшаві теж посипатимуть кавою. Фото: Львівська міська рада (умовне)

Нагадаємо, 1 лютого у парку «700-річчя Львова» замість піскосуміші вперше в Україні використали для посипання доріжок кавову гущу. Ідея нова лише для України, а от у Великій Британії цю технологію вже успішно застосовують. Після пресу та використання кавова гуща є майже сухою та має абразивні властивості. В ще вона має сприятливий вплив на рослинність. Вона не просто не шкодить, а навпаки — підживлює. Допомагає рослинам краще рости, покращує структуру ґрунту, має властивості відлякувати деяких шкідників. У той же час кавова гуща безпечна для собачих лап. Окрім того, після танення снігу гущу не потрібно прибирати, вивозити чи утилізовувати. Двірникам буде достатньо просто змести кавову гущу туди, де у парку є зелена рослинність.

Після Львова експеримент із кавовою гущею перейняли й у Кракові. Тамтешня мерія закликала міські кафе долучатися до збору гущі.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах