Як і де отримати дозвіл на газовий пістолет в Україні: роз'яснення

Як і де отримати дозвіл на газовий пістолет в Україні. Фото: militarist.ua

Як і де отримати дозвіл на газовий пістолет в Україні. Фото: militarist.ua

Події
17 лютого 14:03

На жаль, часто люди не відчувають себе в повній безпеці та не надто довіряють державним структурам. Тож для задоволення інстинкту самозбереження громадяни купують зброю. Одним із популярних засобів самозахисту в Україні є газовий пістолет. Що потрібно, аби отримати дозволи на придбання та зберігання газового пістолету, читайте в матеріалі VG Львів.

Газовий пістолет — це зброя несмертельної дії, призначена для тимчасового ураження живої цілі шляхом застосування речовин сльозоточивої та дратівної дії. З метою захисту життя та здоров'я, дозвіл на газовий пістолет можуть отримати повнолітні громадяни України або суб’єкти підприємницької діяльності. Кількість газових пістолетів, які можуть зберігати громадяни, не обмежується.

Не забудьте підписатися на канал Lviv.vgorode.ua в Telegram.

Де взяти дозвіл

Як і де отримати дозвіл на газовий пістолет в Україні. Фото: reibert.info
Як і де отримати дозвіл на газовий пістолет в Україні. Фото: reibert.info

Дозволи на придбання і зберігання газових пістолетів підписує начальник органу внутрішніх справ або особа, яка виконує його обов'язки. Громадяни можуть звернутись до такої особи за місцем проживання, а підприємці – за місцем реєстрації (юридичною адресою) установи чи організації.

Які документи потрібні

Для отримання дозволу на придбання газових пістолетів громадяни України подають до органу внутрішніх справ такі документи:

 • заповнену картку-заяву;
 • дві фотокартки розміром 3х4 сантиметри;
 • висновок (довідку) медичного закладу лікувально-кваліфікаційної комісії про те, що за станом здоров'я вони можуть користуватися спеціальними засобами самооборони та ознайомлені з порядком їх зберігання і застосування. Це не стосується осіб, які вже мають дозвіл органу внутрішніх справ на зберігання і носіння мисливської та відомчої вогнепальної зброї;
 • квитанцію про оплату послуг, пов'язаних з оформленням документів для видачі дозволу на придбання газових пістолетів.

Як і де отримати дозвіл на газовий пістолет в Україні. Фото: abo.mediareibert.info
Як і де отримати дозвіл на газовий пістолет в Україні. Фото: abo.mediareibert.info

Підприємці для отримання дозволу на придбання подають до органу внутрішніх справ наступне:

 • лист з обґрунтуванням необхідності придбання газових пістолетів і зазначенням їх типу та кількості;
 • список працівників, які користуватимуться засобами самооборони;
 • по 2 фотокартки розміром 3х4 сантиметри на кожного з працівників, що використовуватимуть газові пістолети;
 • копію платіжного доручення про оплату послуг, пов'язаних з оформленням документів для видачі дозволів на придбання зазначених засобів самооборони (за кожну одиницю);
 • висновок (довідку) медичного закладу встановленої форми.

А щоби отримати дозвіл на носіння газових пістолетів їх власники мають подають до органу внутрішніх справ також корінець дозволу на придбання з відміткою спеціалізованого магазину про продаж газового пістолету та квитанцію про оплату послуг, пов'язаних з оформленням документів для видачі дозволу на зберігання газових пістолетів.

Коли і на скільки видають дозвіл

Орган внутрішніх справ повинен протягом місяця розглянути документи і тоді видати дозвіл на придбання газових пістолетів або ж відмовити у ньому.

Дозволи на придбання газових пістолетів видаються на три місяці. Якщо дозвіл у цей термін не використали, то його повертають до органу внутрішніх справ, який його видав.

А дозвіл на носіння газових пістолетів видають на три роки. Дозвіл на зберігання такої зброї можуть видати кожному членові сім'ї власника газового пістолету, який має на це право. Щодо суб’єктів підприємницької діяльності, то такий дозвіл можуть видати не більш як трьом працівникам установи чи організації на кожний газовий пістолет.

Обов’язкова реєстрація

З дозволом на придбання ви можете купити газовий пістолет. Тоді таку зброю протягом десяти днів з дня придбання потрібно подати для реєстрації та оформлення дозволу на їх зберігання.

Громадяни повинні подати газові пістолети для реєстрації та оформлення дозволу на їх зберігання до органу внутрішніх справ за місцем проживання. Щодо підприємців, то вони подають до органу внутрішніх справ за місцем їх реєстрації (юридичною адресою).

Чому можуть відмовити у видачі дозволу

Є кілька підстав для відмови у видачі дозволу на придбання:

 • висновок медичного закладу встановленої форми про те, що така особа за станом здоров'я не може володіти спеціальними засобами самооборони;
 • відомості про систематичне порушення особою громадського порядку, зловживання спиртними напоями, вживання наркотичних речовин без призначення лікаря;
 • повідомлення такій особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, а також засудження до позбавлення волі;
 • непогашена або незнята з особи судимість за тяжкий злочин або злочин, скоєний із застосуванням вогнепальної зброї, вибухових матеріалів або спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії;
 • умовне засудження особи з іспитовим терміном або засудження до виправних робіт;
 • вирок суду щодо такої особи, виконання якого відстрочено.

Як і де отримати дозвіл на газовий пістолет в Україні. Фото поліції
Як і де отримати дозвіл на газовий пістолет в Україні. Фото поліції

Нагадаємо, раніше VG Львів розповідав, як львів’янам подати на розлучення і які документи для цього потрібні.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах