Наступного тижня Україна повернеться до адаптивного карантину: що зміниться

Наступного тижня Україна повернеться до адаптивного карантину. Фото: old.slovenskenovice.si (умовне)

Наступного тижня Україна повернеться до адаптивного карантину. Фото: old.slovenskenovice.si (умовне)

Події
17 лютого 2021 16:42

З наступного тижня, 24 лютого, Україна повернеться до адаптивного карантину. Відповідне рішення ухвалив уряд сьогодні, 17 лютого, пише Українська правда.

«Хочу анонсувати повернення до моделі адаптивного карантину, коли в межах області встановлюватиметься той чи інший рівень карантинних обмежень в залежності від епідеміологічної ситуації», – заявив прем'єр Денис Шмигаль.

Не забудьте підписатися на канал Lviv.vgorode.ua в Telegram.

За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, Україна наразі на 34-му місці в Європі за смертністю на мільйон населення, тоді як у Великобританії смертність у три рази вища, а у Франції – у 2 рази вища, ніж в Україні.

Також міністр додав, що на території країни з 24 лютого діятимуть 4 рівні адаптивного карантину – зелений, жовтий, помаранчевий і червоний. Водночас, будуть введені і деякі послаблення карантину. Дію карантину на території України пропонують продовжити до 30 квітня.

За словами міністр освіти і науки Сергія Шкарлета, з 22 лютого на всій території України встановлять «жовтий» рівень епідемічної небезпеки.

Жовтий рівень

Жовтий рівень – буде базовим для всієї країни, доки не буде досягнуто зеленого або червоного рівня. На жовтому рівні дозволять проводити культурні і спортивні масові заходи, якщо для 1 особи передбачені 4 кв метри площі або з наповненістю залу до 50% (раніше було 5 кв.м на одну особу). Також буде дозволено відвідування закладів освіти групами не більше 20 осіб.

Футбольні матчі можуть проводитись із глядачами, але з певними обмеженнями їх кількості на трибунах. Крім того, ресторанам, барам та іншим закладам харчування дозволять працювати до 24:00 (раніше було до 23:00).

У галузі освіти забороняється відвідування закладів освіти, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває понад 50% учнів і персоналу закладу. Також заборонено проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі учнів з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів.

Помаранчевий рівень

Помаранчевий рівень вводитимуть, коли буде перевищений один з показників: завантаженість ліжок з киснем для ковідних хворих – понад 65%, кількість тестувань протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення менше 300, кількість госпіталізацій з коронавірусом на 100 тисяч населення більше 60, коефіцієнт виявлення хворих на коронавірус під час тестування – більше 20%, зростання загальної кількості госпіталізацій за 7 днів – більше 50%.

Червоний рівень

Цей рівень в регіоні вводитимуть, якщо буде перевищено два показники з вищенаведених упродовж 3 днів поспіль. Червоний рівень визначатимуть рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи міністра охорони здоров’я.

На цьому рівні епідемічної небезпеки будуть діяти ті обмеження, які діяли під час суворого карантину у січні: закриті торгово-розважальні центри, ринки, заклади громадського харчування, кінотеатри, театри, заклади освіти (окрім дитячих садків і початкових класів у школах), спортзали, басейни тощо. 

У разі встановлення червоного рівня епідемічної небезпеки продовжуватимуть роботу дитсадків та спеціальних закладів освіти, а учні 1-4 класів навчатимуться у звичному режимі. Для всіх інших запровадять дистанційне навчання.

Нагадаємо, 25 січня в Україні завершився локдаун. Тоді в країні впровадили обмеження, які діяли у грудні 2020 року.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах