Відео дня: на площі Ринок розгорнули гігантський синьо-жовтий стяг і заспівали гімн

Відео дня: на площі Ринок розгорнули гігантський синьо-жовтий стяг і заспівали гімн. Фото: Львівська міськрада.

Відео дня: на площі Ринок розгорнули гігантський синьо-жовтий стяг і заспівали гімн. Фото: Львівська міськрада.

Події
10 березня 13:45

У центрі Львова урочисто заспівали Державний Гімн України та розгорнули синьо-жовтий стяг. Захід відбуввся на площі Ринок, перед міською Ратушею, з нагоди 156-ї річниці його першого публічного виконання.

Синьо-жовтий стяг, розміром 12 на 7 метрів, перед міською радою розгорнули медичні працівники міста. Відтак, працівники мерії спільно з депутатським хором Львівської міської ради, хоровою капелою «Дударик» та хором «Гомін», міським головою Львова Андрієм Садовим та представниками обласної влади, капеланом мерії отцем Павлом Дроздяком та всіма охочими заспівали Державний Гімн України.

У центрі Львова урочисто заспівали Державний Гімн України та розгорнули синьо-жовтий стяг. Фото: Львівська міськрада
У центрі Львова урочисто заспівали Державний Гімн України та розгорнули синьо-жовтий стяг. Фото: Львівська міськрада

«Два українці з різних частин нашої держави об'єдналися і створили гімн. І де би ти не був, в якій частині світу, якщо ти співаєш „Ще не вмерла Україна“, ти — українець, бо це наш код. Так само, як наш прапор, який сьогодні мають честь тримати наші медики, які сьогодні на передовій, ми разом виконаємо гімн нашої держави. І хоча цю велику честь сьогодні маємо ми всі разом, але лідерами процесу є „Дударик“, хор „Гомін“ і новоутворений хор депутатів Львівської міської ради. Тому ми з головою обласної адміністрації, з першим заступником і капеланом міської ради підходимо разом і виконуємо Державний Гімн України», — зазначив мер Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, що створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», який поклав на музику отець Михайло Вербицький. Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі — під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту.

Статус Державного Гімну незалежної України вірш Чубинського, покладений на музику Вербицького, отримав 15 січня 1992 року.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах