7 квітня — Благовіщення: звичаї, традиції, забобони

7 квітня — Благовіщення: звичаї, традиції, забобони.

7 квітня — Благовіщення: звичаї, традиції, забобони.

Події
07 квiтня 10:50

Щороку 7 квітня християни східного обряду святкують Благовіщеня Пресвятої Богородиці. Це день, коли до Діви Марії явився архангел Гавриїл і сповістив її про те, що у неї народиться Ісус Христос — Син Божий. 

Не забудьте підписатися на канал Lviv.vgorode.ua в Telegram.

Благовіщення — одне із найголовніших і найбільш радісних свят у православному календарі. Свято є неперехідним, тобто відзначається в один і той же день —  за 9 місяців до Різдва Христового. Цього дня слід відкласти усі нагальні справи, піти до храму й помолитися. Якщо немає такої можливості — зробити це вдома.

Значення свята

Слово "Благовіщення" означає "благовістя" — "добра звістка". Цього дня віруючі згадують про сповіщення архангелом Гавриїлом Діві Марії про те, що вона народить Ісуса Христа – Сина Божого і Спасителя світу.

Історія свята

7 квітня — Благовіщення: звичаї, традиції, забобони
7 квітня — Благовіщення: звичаї, традиції, забобони

Пресвята Богородиця до 14 років виховувалася при храмі, а потім мусила вийти заміж, оскільки батьки її на той час уже померли. Однак Марія дала Богові обітницю залишитися назавжди Дівою. Тому священики заручили її з далеким родичем, вісімдесятирічним старцем Йосифом, щоб він піклувався про неї й охороняв її дівоцтво.

У день Благовіщення Діва Марія читала Священне Писання, коли їй з’явився архангел Гавриїл і сказав: "Радуйся, Благодатна! Господь з Тобою! Благословенна Ти між жонами". Тим самим він повідомив, що саме вона стане Матір’ю Божого Сина.

Здивована Марія запитала ангела, як може народитися син у тієї, яка не знала чоловіка. На що архангел Гавриїл зазначив: "Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, тому й святе, що народиться, назветься – Син Божий!". Збагнувши волю Божу, Пресвята Діва відповіла: "Я раба Господня, нехай буде мені згідно з словом твоїм".

Звичаї, традиції, забобони

Кажуть, що цього дня птах гнізда не в'є, а дівка косу не чеше. Волосся здавна вважалося символом долі, тому дівчата на Благовіщення не стриглися, не фарбувати волосся, не робили хитромудрих зачісок. Натомість наливали у миску чистої холодної води, кидали туди пролісок і вмивалися, аби завжди бути вродливими. 

Кажуть, якщо на Благовіщення дівчина знайде квітучий первоцвіт — цього ж року вийде заміж.

Вважається також, що цього дня не треба брати чи давати в борг і виносити щось із дому, щоб мати достаток. 

Не можна на Благовіщення сваритися і лихословити, адже це спроектує напружені стосунки на весь рік. 

Дуже гарною прикметою вважається побачити на Благовіщення білого птаха. Це ознака миру, здоров'я, натхнення чи здійсненя мрії. 

Перевірено: яка погода на Благовіщення, така й на Великдень буде.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах