Викрутився: затриманий за хабарництво львівський суддя відсудив мільйон гривень

Викрутився: затриманий за хабарництво львівський суддя відсудив понад мільйон гривень. Фото: unsplash.com

Викрутився: затриманий за хабарництво львівський суддя відсудив понад мільйон гривень. Фото: unsplash.com

Події
20 липня 2021 12:13

Колишній суддя Залізничного суду Львова Ігор Ганич, якого 10 років тому затримали за хабарництво, відсудив 605 тисяч гривень моральної та майже 500 тисяч гривень матеріальної компенсації від держави. Таке рішення ухвалив Луцький міськрайонний суд 6 липня цього року.

Кримінальну справу проти Ганича відкрили ще у 2011 році за двома епізодами хабарництва: 2400 гривень за нерозірвання шлюбу і 400 тисяч гривень за призначення покарання, не пов’язаного із позбавленням волі, повідомляє «Судовий репортер».

У 2014 році суддю засудили до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна. Ухвалою Апеляційного суду Волинської області вирок скасовано, а справу направлено Генеральному прокурору України для додаткового розслідування.

Згодом у 2015 році Луцький міськрайонний суд повторно визнав суддю винним і призначив вісім років в’язниці. Ухвалою Вищого спеціалізованого суду справу направлено на новий розгляд до апеляційної інстанції. У січні 2018 року Апеляційний суд Волинської області скасував вирок і закрив провадження у зв’язку із невстановленням доказів для доведення винуватості в суді. Це рішення у лютому 2019 року підтримав Верховний Суд.

Ключовою підставою для виправдання судді стало те, що СБУ у лютому 2014 року знищила матеріали оперативно-розшукової справи. Серед них були процесуальні документи, якими надавалася згода на спостереження за суддею, передусім – на приховану зйомку моментів отримання хабара. Оскільки самих документів не було, то всі докази, на яких були зафіксовані розмови про хабарі та моменти отримання грошей, суд не міг брати до уваги.

Далі Ігор Ганич звернувся до суду про виплату йому моральної та матеріальної компенсації за час перебування під слідством і судом. Він оцінив моральну шкоду у 2,75 мільйона гривень. Також просив компенсувати йому 670 тисяч гривень втраченої внаслідок відсторонення від посади суддівської винагороди та відшкодувати витрати, пов’язані із розглядом кримінальної справи.

У результаті суд вирішив задовольнити позов частково – стягнути з державного бюджету на користь Ігоря Ганича 605 тисяч гривент моральної шкоди та майже 500 тисяч гривень матеріальної шкоди. Також Ганичу компенсували майже 5 тисяч гривень на залізничні квитки, коли він їздив до Верховного Суду.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах