Хто винен: у Львові масово відключають будинки від газу

Хто винен: у Львові масово відключають будинки від газу.

Хто винен: у Львові масово відключають будинки від газу.

Події
03 вересня 09:52

У Львові почастішали випадки відключень будинків від газу. Мешканці деяких львівських будинків залишаються без газопостачання упродовж декількох тижнів. У «Львівгазі» вимкнення будинків від газу пояснюють великою кількістю порушень та несправностей у мережах. Читайте всі новини Львова.

За інформацією «Гарячої лінії», у Львові у будинку на вулиці Крушельницької, 25, немає газу упродовж 36 днів, будинок на вулиці Ясна, 28а, перебуває без газопостачання 27 днів. Загалом станом на 3 версня без газу у Львові залишилися майже 40 будинків. 

Речник ПАТ «Львівгаз» Петро Лукіянчук пояснює ситуацію з відключенням львівських будинків від газопостачання великою кількістю порушень, які працівники установи фіксують під час перевірок. 

«Під час проведення технічного обслуговування ми фіксуємо безліч порушень, такі як витоки газу на кранах, на різьбових з’єднаннях, замуровані газопроводи, тріщини, корозія. Коли ми це фіксуємо, ми змушені перекрити подачу газу. Якщо ми виявили це в одній квартирі, то нам треба здійснити огляд усіх квартир, щоб впевнитися, що газове обладнання і газова мережа у порядку. І швидкість цього залежить від того, на скільки люди будуть оперативно відкривати нам двері. Тобто якщо кожен мешканець квартири швидко відкриє двері, то ми це зробимо за декілька годин. А якщо ні, то доводиться чекати по декілька днів», – розповів Zaxid.net Петро Лукіянчук.

За словами Петра Лукіянчука, зараз у Львові триває інвентаризація показників лічильників. Якщо мешканці, які не подають показників лічильників, не відкривають двері контролерам «Львівгазу», то у будинках також можуть перекрити газопостачання.

Вттім, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк заявила, що 50% будинків у Львові відключені від газу через борги, а це є неприпустимим. Якщо у мешканця будинку є борг, то згідно з вимогами чинного законодавства, ПАТ «Львівгаз» має скерувати попередження про добровільну сплату боргу, може скласти графік розтермінування погашення заборгованості. Якщо ж людина не сплачує добровільно і не складає графіку розтермінування, тоді подати заяву до суду. І лише за рішенням суду і через виконавчу службу стягувати заборгованість, а не відключати від газу весь будинок. 
Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах