Антибіотики в Україні продаватимуть лише за електронним рецептом

В Україні продаватимуть антибіотики виключно за електронним рецептом

В Україні продаватимуть антибіотики виключно за електронним рецептом Фото: pexels.com

Події
14 грудня 2021 14:48

З 1 квітня 2022 року в Україні антибіотики продаватимуть лише за електронним рецептом. Протягом року це нововведення запровадять до всіх рецептурних ліків.

"З першого квітня наступного року запроваджуємо відпуск антибіотиків виключно за електронним рецептом. І далі до кінця року ми плануємо розширити, щоб усі рецептурні лікарські засоби в Україні відпускалися виключно за електронним рецептом", — повідомив Укрінформу перший заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Комаріда.

У Міністерстві охорони здоров'я планують відмовитися від паперових рецептів і перейти повністю на електронні.

«Ми повністю йдемо від паперових рецептів і переходимо виключно на електронні, які у нас показали себе дуже добре в рамках програми реімбурсації «Доступні ліки»... Ми хочемо встановити дієві механізми контролю за відпуском власне рецептурних лікарських засобів і починаємо, звісно, з антибіотиків для боротьби з антибіотикорезистентністю» — зазначив посадовець.

За його словами, в Україні зараз працюють над розвитком фармацевтичного страхування. Це страхування на лікарські засоби, яке передбачає оплату щомісячних внесків, що покриває високу вартість лікарських засобів.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах